Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Yeni Teşvik Yasası'nda Yeni Düzenleme

Yeni Teşvik Yasası'nda Yeni Düzenleme

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Eyyüp Sabri Ertekin, Yeni Teşvik Yasası'nda "Sabit yatırım tutarı oranı" düzenlemesi dolayısıyla ilgili bakanlara teşekkür yazısı gönderdi.

Giriş Tarihi: 17 Ekim 2012 Çarşamba 22:17
Yeni Teşvik Yasası'nda Yeni DüzenlemeŞanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Eyyüp Sabri Ertekin, Yeni Teşvik Yasası'nda "Sabit yatırım tutarı oranı" düzenlemesi dolayısıyla ilgili bakanlara teşekkür yazısı gönderdi.

ŞUTSO'dan yapılan yazılı açıklamada görüşlerine verilen Ertekin, Yeni Teşvik Yasası'na ilişkin bölge sanayicisi lehine bir süredir yürüttüğü çalışmaların olumlu sonuç verdiğini belirtti.

Ertekin, Bölgesel teşvik uygulamaları ve büyük ölçekli yatırımlarda "sabit yatırım tutarı oranı"na göre verilen sigorta primi işveren hissesi desteklerinin, oran sınırlandırmalarının Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın girişimleriyle kaldırıldığını bildirdi.

Bakanlar Çağlayan, Çelik ve Yılmaz'a gösterdikleri kolaylık için teşekkür yazısı gönderdiğini belirten Ertekin, söz konusu yazıda şu ifadelere yer verdi:

"Teşvikler, kaynakların ülke ekonomisi için en etkili ve yararlı bir şekilde doğru alanlara yönlendirilmesini sağlar. 'Sabit yatırım tutarı oranına' göre verilen sigorta primi işveren hissesi desteklerinde, aralarında ilimizin de bulunduğu 6. bölgede 'Sabit yatırım tutarı oranı' sınırlamasının kaldırılması dolayısıyla göstermiş olduğunuz çaba ve emekleriniz için teşekkür ederim. Haksız rekabete yol açmaması adına eski firmaların da bu destekten yararlanması için gerekli düzenlemenin yapılmasını takdirlerinize arz eder, saygılar sunarım."

Ertekin, söz konusu düzenlemeyle işletmelerin, verilecek destekten yatırım tutar sınırı olmaksızın 10 ila 12 yıl yararlanabileceğini kaydetti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da iş başvuru kuyruğu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com