Advert
Advert
Advert

Yeni Sosyal Politikalar Müdürü göreve başladı

MARDİN - Mardin Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Peltek'in yerine atanan Hüsnü Bengin Efetürk, göreve başladı.

Yeni Sosyal Politikalar Müdürü göreve başladı
Yeni Sosyal Politikalar Müdürü göreve başladı

Mardin Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde görev değişimi yapıldı. 2012 Yılından beri Mardin İl Müdürü olarak görev yapan Mustafa Peltek’in yerine, bakanlık bünyesinde daire başkanı olarak görev yapan Hüsnü Bengin Efetürk’ün ataması yapıldı. Nusaybin doğumlu olan yeni Müdür Efetür, kuruma gelerek yeni görevine başladı.

Hüsnü Bengin Efetürk kimdir?

Mardin’in Nusaybin ilçesinde 1971 yılında doğan Efetürk, öğrenim hayatımı Urfa Şair Nabi İlköğretim Okulu’nda başladıktan sonra Midyat Ortaokulu ve Lisesinde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Efetürk, yüksek lisans eğitimimi Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme Fakültesi Yönetim ve Organizasyon bölümünde tamamladı.

Uzun yıllar yerel yönetimlerde aldığı görevlerle bürokraside tecrübe edinen Efetürk, 1997-2000 yılları arasında Nusaybin, 2000-2012 yılları arasında Etimesgut Belediyesi’nde değişik kademelerde görev yaptıktan sonra Ankara’da Aile ve Sosyal Bakanlığı bünyesinde daire başkanı olarak görev yaptı. Evli ve iki çocuk babası olan Efetürk, Türkçe ve Kürtçenin yanı sıra iyi derecede İngilizce ve Macarca biliyor. (M. Salih Keskin – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti