Advert
Advert
Advert

Yeni sınav sistemi semineri

Yeni sınav sistemi semineri
Yeni sınav sistemi semineri

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yerleşik bir devlet üniversitesi olan doğu Akdeniz üniversitesi 06 Mart 2010 cumartesi günü Şanlıurfa'da eğitim uzmanı; Sadık Gültekin'in katılımıyla rehber öğretmenler ve üniversite giriş sınavına hazırlanan öğrencilerle velilerine yönelik olarak "yeni sınav ve üniversiteye giriş sistemi"  konulu bir eğitim semineri düzenleyecektir.

2010 – 2011 öğretim yılında yeni bir yerleştirme sistemine geçilecektir. Bu sistemin genel adı öğrenci seçme ve yerleştirme sistemi (ösys ) dır dır. Bu sistem içinde yükseköğretime geçiş sınavı ( ygs ) ve lisans yerleştirme sınavları ( lys ) uygulanacaktır.

Bu sınavların daha iyi anlaşılabilmesine katkıda bulunmak isteyen doğu Akdeniz üniversitesi Şanlıurfa dâhil Türkiye geneli 10 ilde seminerler düzenleyecektir. Eğitim uzmanı sayın sadık Gültekin'in katılımıyla rehber öğretmen ve öğrencilere yönelik olan bu seminer bilgilendirme amaçlıdır.

Şanlıurfa'da 06 Mart cumartesi günü il özel idaresi konferans salonunda sabah 10:00 saatinde rehber öğretmenlere, öğleden sonra saat 14:30 da da öğrenci ve velilere yönelik olan seminere tüm rehber öğretmen ve öğrencilerimize açık olacaktır.

DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ'den yapılan açıklamada şöyle denildi: "2009 ÖSYM verilerine göre üniversitemize güneydoğu bölgemizden 190 öğrenci yerleştirilmiştir. Genelde eğitim fakültesi, hukuk ve mühendislik bölümlerinin tercih edildiği üniversitemize,  Şanlıurfa ve Diyarbakır en fazla öğrenci gönderen iller konumundadır.

Doğu Akdeniz üniversitesi öğrencilerine; mesleki açıdan yetkin ve donanımlı, sosyal ve kültürel açıdan zengin,  iş dünyasında aranan kişiler ve dünya insanı olarak yetiştirmek üzere bağrına basmaktadır.

Kampusumuz,  hocaları, öğrencileri, programları ve bilimsel araştırmaları yönetimi ve altyapı imkânları, aktiviteleri, yerel ve uluslar arası işbirlikleri, akreditasyonları ile sizlerin yolunu en güzel şekilde aydınlatacak, yeni ufuklara yön çizmenize en büyük desteği verecektir."

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir