Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Yeni sınav sistemi semineri

Yeni sınav sistemi semineri

Giriş Tarihi: 3 Mart 2010 Çarşamba 22:36
Yeni sınav sistemi semineri

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yerleşik bir devlet üniversitesi olan doğu Akdeniz üniversitesi 06 Mart 2010 cumartesi günü Şanlıurfa'da eğitim uzmanı; Sadık Gültekin'in katılımıyla rehber öğretmenler ve üniversite giriş sınavına hazırlanan öğrencilerle velilerine yönelik olarak "yeni sınav ve üniversiteye giriş sistemi"  konulu bir eğitim semineri düzenleyecektir.

2010 – 2011 öğretim yılında yeni bir yerleştirme sistemine geçilecektir. Bu sistemin genel adı öğrenci seçme ve yerleştirme sistemi (ösys ) dır dır. Bu sistem içinde yükseköğretime geçiş sınavı ( ygs ) ve lisans yerleştirme sınavları ( lys ) uygulanacaktır.

Bu sınavların daha iyi anlaşılabilmesine katkıda bulunmak isteyen doğu Akdeniz üniversitesi Şanlıurfa dâhil Türkiye geneli 10 ilde seminerler düzenleyecektir. Eğitim uzmanı sayın sadık Gültekin'in katılımıyla rehber öğretmen ve öğrencilere yönelik olan bu seminer bilgilendirme amaçlıdır.

Şanlıurfa'da 06 Mart cumartesi günü il özel idaresi konferans salonunda sabah 10:00 saatinde rehber öğretmenlere, öğleden sonra saat 14:30 da da öğrenci ve velilere yönelik olan seminere tüm rehber öğretmen ve öğrencilerimize açık olacaktır.

DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ'den yapılan açıklamada şöyle denildi: "2009 ÖSYM verilerine göre üniversitemize güneydoğu bölgemizden 190 öğrenci yerleştirilmiştir. Genelde eğitim fakültesi, hukuk ve mühendislik bölümlerinin tercih edildiği üniversitemize,  Şanlıurfa ve Diyarbakır en fazla öğrenci gönderen iller konumundadır.

Doğu Akdeniz üniversitesi öğrencilerine; mesleki açıdan yetkin ve donanımlı, sosyal ve kültürel açıdan zengin,  iş dünyasında aranan kişiler ve dünya insanı olarak yetiştirmek üzere bağrına basmaktadır.

Kampusumuz,  hocaları, öğrencileri, programları ve bilimsel araştırmaları yönetimi ve altyapı imkânları, aktiviteleri, yerel ve uluslar arası işbirlikleri, akreditasyonları ile sizlerin yolunu en güzel şekilde aydınlatacak, yeni ufuklara yön çizmenize en büyük desteği verecektir."

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da YGS Sınavına Girecek Öğrencilere Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com