Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya yeni sayısıyla yine dopdolu

yeni sayısıyla yine dopdolu

Giriş Tarihi: 8 Haziran 2010 Salı 11:26
yeni sayısıyla yine dopdolu

Her zaman olduğu gibi yine pırıl pırıl baskısı ve dolu içeriği ile okurlarına merhaba diyen Güneydoğu Life, 38 ilden, 29 ülkeden büyük bir ilçe: Siverek konulu haberini kapağa taşıdı.
Yayın sorumlusu M. Talat Akay'ın "İlk sözüm" adlı köşesiyle başlayan dergide, son zamanlarda gerçekleştirdiği kültürel etkinliklerle dikkat çeken GAP Kültür Birliği'ni tanıtan bir inceleme yer alıyor. Birliğin yapısından yönetimine, gelir giderinden, etkinliklerine kadar bir çok bilgi, ilk sayfalarda yer alıyor.

 Sabahattin Yaşar'ın "Pozitif Düşünmek" adlı yorumundan sonra, Şanlıurfa GAP Havaalanı'nda hız denemesi yaparak dünya rekoru kıran görme engelli sanatçı Metin Şentürk'ün bol bol fotoğraflarına yer veren Güneydoğu Life, kapak konusu yaptığı Siverek'in il olma mücadelesine de geniş yer vermiş bulunuyor.

Siverek'in il olmak için tüm kriterlere sahip oludğu halde il yapılmadığını gözler önüne seren Güneydoğu Life'ın sayfaları Bıttım Sabunu, Menengüç Kahvesi ve "Geçmişten günümüze aşiret ve aşiretçilik" adlı konusuyla Araştırmacı İbrahim Bozkurt'un görüşlerine yer veriyor. Çeşitli kültürel etkinliklerin de yer aldığı dergide "Belediyelerden ve Başkanlardan Beklenenler" adlı bölümde ise vatandaşların görüşleri fotoğrafları ölümsüzleştiriliyor.

Edebiyat Profesörü Abdülkadir Karahan'ın hayatı ve hatıra fotoğraflarının da yer aldığı dergide ayrıca Trabzonspor-Fenerbahçe arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası finaline geniş yer veriliyor. Güneydoğu Life'ı değerli kılan, arşivlettiren bir özellik kazandıran görsel ve bilgi konuları bu sayıda da yer alıyor. Konulardan biri Müslüm Abacı'nın kaleminden Kelaynaklar konusuyla işlenip, kelaynak kuşlarına ait oldukça güzel fotoğraflar sayfaları renklendirirken, Misbah Hicri'nin "Tedavide İlkel Yöntemler" başlıklı yazısında ise, halk sağlığında sıkça başvurulan tedavi teknikleri ele alınıyor.

Bölgemizde ilk kez Halfeti'de yapılan yamaç paraşütü konusunun da geniş yer aldığı Güneydoğu Life, daha farklı onlarca konusuyla raflarda okurlarını bekliyor.

(İbrahim Halil ŞEKER)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com