Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Yeni Mecliste Partilere Göre Dağılım

Yeni Mecliste Partilere Göre Dağılım

25. dönem milletvekillerini belirlemek için yapılan milletvekili genel seçimlerinde 4 partili bir meclis oluştu. Açıklanan sonuçlara göre 4 partinin kazandığı milletvekilleri de belli oldu.

Giriş Tarihi: 8 Haziran 2015 Pazartesi 13:54
Yeni Mecliste Partilere Göre Dağılım

25. dönem milletvekillerini belirlemek için yapılan milletvekili genel seçimlerinde oy sayım işlemleri gayri resmi olarak tamamlandı. Sandıkları yüzde 100'ünün sayıldığı sonuçlara göre AK Parti, CHP, MHP ve HDP barajı geçti.

Hiçbir partinin hükümeti kurmak için gerekli çoğunluğu alamadığı seçimde, AK Parti yüzde 40,8 oy oranıyla 258, CHP yüzde 25 ile 132, MHP yüzde 16,3 ile 81, HDP yüzde 13,1 ile 79 sandalye kazandı. Seçimlere bağımsız olarak giren adaylardan ise seçilen olmadı.

Kesin olmayan sonuçlara göre, 4 partinin illere göre kazandığı milletvekilleri listeleri de şöyle oluştu:

ADANA
AK PARTİ: Necdet Ünüvar, Fatma Güldemet Sarı, Sadullah Kısacık, Talip Küçükkan, Mehmet Şükrü Erdinç
CHP: Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Aydın Uslupehlivan
MHP: Mevlüt Karakaya, Muharrem Varlı, Seyfettin Yılmaz
HDP: Rıdvan Turan, Meral Danış Beştaş.

ADIYAMAN
AK PARTİ: Ahmet Aydın, Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat
HDP: Behçet Yıldırım.

AFYONKARAHİSAR
AK PARTİ: Halil Ürün, Ali Özkaya, Remziye Sıvacı
MHP: Mehmet Parsak
CHP: Burcu Kayıkcı

AĞRI

HDP: Leyla Zana, Berdan Öztürk, Dirayet Taşdemir, Mehmet Emin İlhan

AKSARAY
AK PARTİ: İlknur İnceöz, Nevzat Palta
MHP: Turan Yaldır

AMASYA
AK PARTİ: Mehmet Naci Bostan, Sait Yüce
CHP: Mustafa Tuncer

ANKARA
AK PARTİ: Yalçın Akdoğan, Ahmet Gündoğdu, Ali İhsan Arslan, Jülide Sarıeroğlu, Murat Alparslan, Ertan Aydın, Tülay Selamoğlu, Emrullah İşler, Ahmet İyimaya, Lütfiye Selva Çam, Vedat Bilgin, Aydın Ünal, Ayhan Yılmaz, Mahmut Sami Mallı, Nevzat Ceylan
CHP: Ayşe Gülsün Bilgehan, Necati Yılmaz, Tekin Bingöl, Aylin Nazlıaka, Levent Gök, Ali Haydar Hakverdi, Bülent Kuşoğlu, Şenal Sarıhan, Murat Emir, Ahmet Haluk Koç, Nihat Yeşil
MHP: Yıldırım Tuğrul Türkeş, Zühal Topcu, Mustafa Erdem, Şefkat Çetin, Mustafa Mit
HDP: Sırrı Süreyya Önder.

ANTALYA

AK PARTİ: Lütfi Elvan, Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökcen Özdoğan Enç, Sena Nur Çelik
CHP: Niyazi Nefi Kara, Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Mustafa Akaydın, Devrim Kök
MHP: Mehmet Günal, Ahmet Selim Yurdakul, Tarkan Akıllı
HDP: Hakkı Saruhan Oluç

ARDAHAN
HDP: Taşkın Aktaş
AK PARTİ: Orhan Atalay

ARTVİN
AK PARTİ: İsrafil Kışla
CHP: Orhan Atalay

AYDIN

CHP: Bülent Tezcan, Metin Lütfi Baydar, Hüseyin Yıldız, Mehmet Fatih Atay
AK PARTİ: Mehmet Sadım Atay, Abdurrahman Öz
MHP: Ali Uzunırmak

BALIKESİR

AK PARTİ: Mahmut Poyrazlı, Sema Kırcı, Ali Aydınlıoğlu
CHP: Mehmet Tüm, Ahmet Akın, Namık Havutça
MHP: İsmail Ok, Recep Çetin

BARTIN
AK PARTİ: Yılmaz Tunç
CHP: Muhammet Rıza Yalçınkaya

BATMAN
HDP: Ali Atalan, Saadet Becerikli, Ayşe Acar Başaran
AK PARTİ: Ziver Özdemir

BAYBURT
AK PARTİ: Naci Ağbal
MHP: Karabey Kadri Karaoğlu

BİLECİK
AK PARTİ: Halil Erdemir
CHP: Yaşar Tüzün

BİNGÖL

AK PARTİ: Şebnem Koçakelçi, Enver Fehmioğlu
HDP: Hişyar Özsoy

BİTLİS
HDP: Mizgin Irgat, Mahmut Celadet Gaydalı
AK PARTİ: Vedat Demiröz

BOLU

AK PARTİ: Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü
CHP: Tanju Özcan

BURDUR
AK PARTİ: Reşat Petek
CHP: Mehmet Göker
MHP: Alparslan Ahmet Dursun

BURSA
AK PARTİ: Mehmet Müezzinoğlu, Emine Yavuz Gözgeç, Cemalettin Kani Torun, Hüseyin Şahin, İsmet Su, Hakan Çavuşoğlu, Önder Matlı, Zekeriya Birkan, Bennur Karaburun
CHP: Lale Karabıyık, Ceyhun İrgil, Orhan Sarıbal, Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayıoğlu
MHP: İsmet Büyükataman, Kadir Koçdemir, Tevfik Topçu
HDP: Asiye Kolçak

ÇANAKKALE
CHP: Muharrem Erkek, Bülent Öz
AK PARTİ: Bülent Turan
MHP: İbrahim Kürşat Tuna

ÇANKIRI
AK PARTİ: Muhammet Emin Akbaşoğlu, Hüseyin Filiz

ÇORUM
AK PARTİ: Salim Uslu, Cahit Bağcı, Lütfiye İlksen Ceritoğlu Murt
CHP: Tufan Köse

DENİZLİ
AK PARTİ: Nihat Zeybekci, Mehmet Yüksel, Bilal Uçar
CHP: Melike Basmacı, Kazım Arslan, Gülizar Biçer Karaca
MHP: Emin Haluk Ayhan

DİYARBAKIR
HDP: İdris Baluken, Nursel Aydoğan, Nimetullah Erdoğmuş, Feleknas Uca, Altan Tan, Çağlar Demirel, Ziya Pir, İmam Taşçıer, Sibel Yiğitalp, Edib Berk
AK PARTİ: Cevdet Yılmaz

DÜZCE
AK PARTİ: Faruk Özlü, Fevai Arslan, Ayşe Keşir

EDİRNE
CHP: Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan
AK PARTİ: Şemsettin Emir

ELAZIĞ
AK PARTİ: Şuay Alpay, Metin Bulut, Serpil Bulut
MHP: Yavuz Temizer

ERZİNCAN
AK PARTİ: Talha Erol Durmaz
CHP: Erdoğan Özyalçın

ERZURUM
AK PARTİ: Efkan Ala, Adnan Yılmaz, Zehra Taşkeneslioğlu, İbrahim Aydemir
MHP: Kamil Aydın
HDP: Seher Akçınar Bayar

ESKİŞEHİR
CHP: Gaye Usluer, Utku Çakırözer, Cemal Okan Yüksel
AK PARTİ: Nabi Avcı, Salih Koca
MHP: Ruhsar Demirel

GAZİANTEP
AK PARTİ: Mehmet Şimşek, Abdülhamit Gül, Şamil Tayyar, Canan Candemir çelik, Abdullah Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan
MHP: Ümit Özdağ, Ertuğrul Tolga Orhan
CHP: Mehmet Şeker, Mehmet Gökdağ
HDP: Celal Doğan, Mahmut Toğrul

GİRESUN
AK PARTİ: Turhan Alçelik, Adem Tatlı
CHP: Bülent Yener Bektaşoğlu
MHP: Orhan Erzurum

GÜMÜŞHANE
AK PARTİ: Kemalettin Aydın
MHP: Mustafa Canlı

HAKKARİ
HDP: Selma Irmak, Nihat Akdoğan, Abdullah Zeydan

HATAY
AK PARTİ: Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, Mehmet Öntürk, Mehmet Alğan, Hacı Bayram Türkoğlu
CHP: Hilmi Yarayıcı, Mevlüt Dudu, Serkan Topal, Birol Ertem
MHP: Adnan Şefik Çirkin

IĞDIR
HDP: Mehmet Emin Adıyaman
MHP: İsa Yaşar Tezel

ISPARTA
AK PARTİ: Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel
MHP: Nuri Okutan
CHP: İrfan Bakır

İSTANBUL
AK PARTİ: İdris Güllüce, Mihrimah Belma Satır, Erol Kaya, Ahmet Berat Çonkar, Osman Can, Berat Albayrak, İsmet Uçma, Metin Külünk, Ravza Kavakcı Kan, Erkan Kandemir, Alev Dedegil, Mehmet Ali Pulcu, Hasan Sert, Hüseyin Yayman, Volkan Bozkır, Ayşe Nur Bahçekapılı, Ekrem Erdem, Aziz Babuşçu, Durmuş Alı Sarıkaya, Ethem Tolga, Şirin Ünal, Fatma Benli, Hüseyin Bürge, Sevim Savaşer, Haydar Ali Yıldız, Marka Eseyan, Mustafa Şentop, Özlem Zengin, Feyzullah Kıyıklık, Mehmet Muş, Mehmet Doğan Kubat, Tülay Kaynarca, Abdürrahim Boynukalın, Harun Karaca, Uğur Işılak, Mustafa Yeneroğlu, Mustafa Afşin Yazıcıoğlu, Mehmet Metiner, Halis Dalkılıç
CHP: Şafak Pavey, Gamze Akkuy İlgezdi, Gürsel Tekin, Barış Yarkadaş, Mehmet Akif Hamzaçebi, Mahmut Tanal, İlhan Kesici, Oğuz Kaan Salıcı, İhsan Özkes, Onursal Adıgüzel, Ali Özcan, Selina Doğan, Aykut Erdoğdu, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Dursun Çiçek, Süleyman Sencer AYata, Gülay Yedekci Arslan, Kadri Enis Berberoğlu, Didem Engin, Bihlun tamaylıgil, İlhan Cihaner, Engin Altay, Ali Şeker, Erdoğan Toprak, Eren Erdem, Murat Özçelik, Zeynel Emre, Mehmet Bekaroğlu
MHP: Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter, Uygar Suphi Aktan, Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu, Celal Adan, Murat Başesgioğlu, Meral Akşener, Atila Kaya, İsmail Faruk Aksu, Arzu Erdem
HDP: Selahattin Demirtaş, Hüda Kaya, Erdal Ataş, Turgut Öker, Filiz Kerestecioğlu, Sezai Temelli, Pervin Buldan, Garo Paylan, Abdullah Levent Tüzel, Ali Kenanoğlu, Emine Beyza Üstün.

İZMİR
CHP: Selin Sayek Böme, Musa Çam, Ahmet Tuncay Özkan, Tacettin Bayır, Özcan Purçu, Ali Yiğit, Zeynep Altıok, Kemal Kılıçdaroğlu, Zekeriya Temizel, Mustafa Ali Balbay, Aytun Çıray, Kamil Okyay Sındır, Ali Engin
AK PARTİ: Veysel Eroğlu, Fatma Seniha Nükhet Hotar, Cemil Şeboy, Hüseyin Kocabıyık, Mustafa İbrahim Turhan, Nesrim Ulema, Hamza Dağ
MHP: Oktay Vural, Aslan Savaşan, Ahmet Kenan Tanrıkulu, Murat Koç
HDP: Ertuğrul Kürkçü, Müslüm Doğan.

KAHRAMANMARAŞ
AK PARTİ: Mahir Ünal, Nursel Reyhanlıoğlu, Veysi Kaynak, Sevde Beyazıt Kaçar, Mehmet Uğur Dilipak, Mehmet İlker Çitil
MHP: Fahrettin Oğuz Tor, Sefer Aycan

KARABÜK
AK PARTİ: Osman Kahveci
MHP: Durmuş Yalçın

KARAMAN
AK PARTİ: Recep Konuk, Recep Şeker

KARS
HDP: Ayhan Bilgen, Şafak Özanli
AK PARTİ: Mehmet Uçum

KASTAMONU
AK PARTİ KASTAMONU MİLLETVEKİLLERİ: Mustafa Gökhan Gülşen, Metin Çelik
MHP KASTAMONU MİLLETVEKİLİ: Emin Çınar

KAYSERİ
AK PARTİ: Mehmet Özhaseki, Ahmet DOğan, Yaşar Karayel, Kemal Tekden, Havva Talay Çalık
MHP: Yusuf Halaçoğlu, Ali Kilci, Süleyman Korkmaz
CHP: Çetin Arık

KIRIKKALE
AK PARTİ: Kağan Köksal, Ramazan Can
MHP: Seyih Ahmet Göçer

KIRKLARELİ
CHP: Türabi Kayan, Vecdi Gündoğdu
AK PARTİ: Hamdi Irmak

KIRŞEHİR
AK PARTİ: Salih Çetinkaya
MHP: Cemil Yıldırım Türk

KİLİS
AK PARTİ: Reşit Polat
MHP: Mustafa Yün

KOCAELİ
AK PARTİ: Fikri Işık, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Cemalettin Kaflı
CHP: Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan
MHP: Saffet Sancaklı, Lütfü Türkkan

KONYA
AK PARTİ: Ahmet Davutoğlu, Mustafa Baloğlu, Hüsnüye Erdoğan, Ziya Altunyaldız, Muhammet Uğur Kaleli, Leyla Şahin Usta, Mehmet babaoğlu, Abdullah Ağralı, Halil Etyemez, Rüveyde Gülseren Işık, Hacı Ahmet Özdemir
MHP: Mustafa Kalaycı, Mustafa Sait Gönen
CHP: Mustafa Hüsnü Bozkurt

KÜTAHYA
AK PARTİ: Mustafa Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İshak Gazel
MHP: Alim Işık

MALATYA
AK PARTİ: Öznur Çalık, Taha Özhan, Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar, Bülent Tüfenkci

CHP: Veli Ağbaba

MANİSA
AK PARTİ: Recai Berber, Uğur Aydemir, Selçuk Özdağ, Murat Baybatur
CHP: Özgür Özel, Mazlum Nurlu, Tur Yıldız Biçer
MHP: Erkan Akçay, Zeynel Balkız

MARDİN
HDP: Mithat Sancar, Gülser Yıldırım, Erol Dora, Mehmet Ali Aslan, Enise Güneyli
AK PARTİ: Orhan Miroğlu

MERSİN
CHP: Hüseyin Çamak, Durmuş Fikri Sağlar,Aytuğ Atıcı
AK PARTİ: Mustafa Muhammet Gültak, Yılmaz Tezcan, Muhsin Kızılkaya
MHP: Oktay Öztürk, Baki Şimşek, Ali Öz
HDP: Dengir Mir Mehmet Fırat, Çilem Öz

MUĞLA
CHP: Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan, Nurettin Demir
AK PARTİ: Hasan Özyer, Hasan Kökten
MHP: Mehmet Erdoğan

MUŞ
HDP: Burcu Çelik Özkan, Ahmet Yıldırım
AK PARTİ: Mehmet Emin Şimşek

NEVŞEHİR
AK PARTİ: Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk
MHP: Mehmet Varol

NİĞDE
AK PARTİ: Alpaslan Kavaklıoğlu, Erdoğan Özegen
MHP: Vedat Bayram

ORDU
AK PARTİ: Numan Kurtulmuş, Oktay Çanak, İhsan Şener
CHP: Seyit Torun, Mustafa Adıgüzel

OSMANİYE
MHP: Devlet Bahçeli, Ruhi Ersoy
AK PARTİ: Suat Önal, Mucahit Durmuşoğlu

RİZE
AK PARTİ: Hasan Karal, Hikmet Ayar, Osman Aşkın Bak

SAKARYA
AK PARTİ: Ayşenur İslam, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Ali İnci
MHP: Zihni Açba
CHP: Engin Özkoç

SAMSUN
AK PARTİ: Akif Çağatay Kılıç, Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Çiğdem Karaaslan, Hasan Basri Kurt
CHP: Kemal Zeybek, Hayati Tekin
MHP: Erhan Usta, Hüseyin Edis

SİİRT
HDP: Kadri Yıldırım, Hatice Seviptekin
AK PARTİ: Yasin Aktay

SİNOP
AK PARTİ SİNOP MİLLETVEKİLİ: Cengiz Tokmak
CHP SİNOP MİLLETVEKİLİ: Barış Karadeniz

SİVAS
AK PARTİ: İsmet Yılmaz, Hilmi Bilgin, Selim Dursun
MHP: Celal Dağgez
CHP: Ali Akyıldız

ŞANLIURFA
AK PARTİ: Nureddin Nebati, Mehmet Kasım Gülpınar, Seyit Eyyüpoğlu, Mazhar Bağlı, Halil Özcan, Hamide Sürücü, Ahmet Eşref Fakıbaba
HDP: Osman Baydemir, Dilek Öcalan, İbrahim Ayhan, Leyla Güven, Ziya Çalışkan

ŞIRNAK
HDP: Faysal Sarıyıldız, Leyla Birlik, Ferhat Encu, Aycan İrmez

TEKİRDAĞ
CHP: Faik Öztrak, Candan Yüceer, Emre Köprülü
AK PARTİ: Mustafa Yel, Ayşe Doğan
MHP: Bülent Belen

TOKAT
AK PARTİ: Coşkun Çakır, Celil Göçer, Fatma Gaye Güler
MHP: Abdurrahman Başkan
CHP: Orhan Düzgün

TRABZON
AK PARTİ: Süleyman Soylu, Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar
MHP: Koray Aydın
CHP: Haluk Pekşen

TUNCELİ
HDP: Alican Önlü, Edibe Şahin

UŞAK
AK PARTİ: Mehmet Altay
CHP: Özkan Yalım
MHP: Durmuş Yılmaz

VAN
HDP VAN: Figen Yüksekdağ Şenoğlu, Lezgin Botan, Yurdusev Özsökmenler, Adem Özcaner, Tuğba Hezer, Selami Özyaşar, Remzi Özgökçe
AK PARTİ: Burhan Kayatürk

YALOVA
AK PARTİ: Fikri Demirel
CHP: Muharrem İnce

YOZGAT
AK PARTİ: Abdülkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer
MHP: Sadir Durmaz

ZONGULDAK
CHP: Şerafettin Turpcu, Ünal Demirtaş
AK PARTİ: Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu
MHP: Zeki Çakan

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com