Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Yeni KHK ile 2 bin 692 kişinin memuriyeti sona erdi

Yeni KHK ile 2 bin 692 kişinin memuriyeti sona erdi

Resmi gazetede yayımlanan OHAL kapsamında alınması gereken tedbirler hakkında kanun hükmünde kararname ile FETÖ’ye aidiyeti, iltisakı veya irtibatı olan 2 bin 692 kişinin memuriyeti sona erdi.

Giriş Tarihi: 17 Ağustos 2016 Çarşamba 09:20
Yeni KHK ile 2 bin 692 kişinin memuriyeti sona erdi

 

Emniyetten 2 bin 360 personelin memuriyeti sona erdi

Kararnameyle, 196 personel kamu görevinden, 112 personel Türk Silahlı Kuvvetleri'nden, 24 personel Sahil Güvenlik Komutanlığı teşkilatından, 2 bin 360 personel de Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilatından çıkarılarak bu kişilerin memuriyetleri sona erdirildi.

OHAL kapsamında yayımlanan iki yeni Kanun Hükmünde Kararname’ye göre, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıkları'nda, BTK ve emniyette yeni ihraçlar olduğu, Genelkurmay Başkanının atamasını Cumhurbaşkanı’nın yapacağı ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın kapatıldığı belirtildi.

- Yayımlanan yeni kararname ile Emniyet'te çalışan 2 bin 360, BTK'da çalışan 196 kişi ihraç edildi. TSK'dan ihraç edilen personel sayısı 136. Bu personelden 24'ü Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan...

- FETÖ'yle irtibatı olan 2692 kişinin memuriyeti sona erdi.

- Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı da kapatıldı. Telekomüniskasyon işlemleri ve dinlemeler BTK bünyesinde yürütülecek.

- Yayımlanan kararnameye göre Genelkurmay Başkanı'nın atamasını kabine teklifiyle Cumhurbaşkanı yapacak.

- TSK ile ilişiği kesilen pilotlar geri dönebilecek.

- Yeni kararnamelerde mahkumlarla ilgili düzenleme yapıldı. Denetimli serbestlik uygulamasında düzenleme yapıldı. Adalet Bakanı Bozdağ, denetimli serbestlik kapsamında kapalı ve açık ceza infaz kurumlarından yaklaşık 38 bin kişinin tahliye olacağını açıkladı.

- 15 Temmuz darbe girişiminde şehit ya da gazi olanların SGK borçları silinecek.

- Kararname ile Adalet Bakanlığı taşra teşkilatı için 4 bin hakim ve savcı kadrosu ihdas edildi.

2010 KPSS

2010 KPSS öncesi ve sınav sırasında soruları veya cevapları hukuka aykırı şekilde elde ettiği tespit edilen kişilerin atamaları iptal edilecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com