Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Yeni Kalkınma Bakanı Cüneyd Düzyol kimdir?

Yeni Kalkınma Bakanı Cüneyd Düzyol kimdir?

Bugün Bakanlar Kurulu sırasında istifasını sunan Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan'ın yerine Cüneyd Düzyol atandı.

Giriş Tarihi: 23 Eylül 2015 Çarşamba 05:44
Yeni Kalkınma Bakanı Cüneyd Düzyol kimdir?

Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP'li Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan'ın istifasını kabul etti. Bunun üzerine Başbakan, akşam saatlerinde Doğan'ın yerine Cüneyd Düzyol'u atadı.

Cüneyd Düzyol kimdir?

Mustafa Cüneyd Düzyol 1964 yılında İzmir'de doğdu. 1988 ODTÜ İnşaat Mühendisliği Mezunu. Mezuniyeti sonrası kısa bir özel iş hayatından sonra Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) göreve başladı.1989 yılında Uzman Yardımcısı oldu.

1992 yılında İngiltere'de University of East Anglia'da Kalkınma Ekonomi­si üzerine diploma çalışmasını tamamladıktan sonra 1993 yılında Planlama Uzmanlığına atandı. 1995-1996 döneminde A.B.D.'de University of Illinois at Urbana-Champaign'de ekonomi dalında yüksek lisans derecesini aldı.

1996 yılı başından itibaren İktisadi Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü, Proje, Yatırımları Değerlendirme ve Analiz Dairesi Başkanlığında uzman ve eğitmen olarak görevine devam etti. 1999 yılında aynı daireye başkan olarak atandı ve bu görevini 2002 yılı sonuna kadar sürdürdü. 2003-2009 yılları arasında iktisadi Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü yaptı. 2009 yılı Eylül ayında Müsteşar Yardımcılığına atandı. 2014 yılı Ekim ayından itibaren Müsteşar Vekilliği görevini yürütmektedir.Evli ve iki çocuk babasıdır. Kaynak: Haber7.com 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com