Advert
Advert
Advert

YENİ GENEL SEKRETERDEN TKDK ZİYARETİ

Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral ve TÜİK Diyarbakır Bölge Müdürü M. Salih Uras, TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetimi ziyaret etti.

YENİ GENEL SEKRETERDEN TKDK ZİYARETİ
YENİ GENEL SEKRETERDEN TKDK ZİYARETİ

 Ziyarette TKDK’nın faaliyetleri, Şanlıurfa’ya kazandırılan yatırımlar ve IPARD Programı hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu. IPARD I programı kapsamında 222 projenin desteklendiğini, 27 Nisan 2016 tarihinde sona eren IPARD II Birinci Başvuru çağrı ilanında ise son beş yılın toplamından daha fazla proje aldıklarını belirten Dr. Yetim, yatırımcıların Şanlıurfa’ya ilgilerinin devam etmesinden memnuniyet duyduklarını söyledi.

Dr. Yetim, bu çağrı döneminde çok başarılı bir çalışma sonucunda diğer tüm çağrılardan daha fazla miktarda hibe talebinde bulunulduğunu belirtti. Bu kapsamda tüm yatırım başlıklarında toplamda 79 proje ile 145 milyon TL tutarında yatırım başvurusu aldıklarını ve bu yatırımlar için talep edilen hibe destek tutarının 85 milyon TL olduğunu söyledi. Dr. Yetim, kurumlar arası işbirliği çerçevesinde Karacadağ Kalkınma Ajansı ile aktif bir şekilde çalıştıklarını; bu kapsamda yatırımcının yönlendirilmesi ve sürdürülebilir yatırımlarının yapılmasının sağlanmasının büyük önem taşıdığını söyledi.

Ajansla koordinasyonun önemine işret eden Dr. Yetim, birlikte çalışmanın daha etkin hale getirilmesi için kurum olarak yükümlüklerini yerine getirmeye devam edeceklerine sözlerine ekledi.

Yatırımların Şanlıurfa’da hayata geçirilmesi ile tarımsal üretimin ve tarıma dayalı sanayiinin gelişerek Şanlıurfa ekonomisine önemli katkıları sağlayacağını ifade eden Dr. Yetim, nazik ziyaretlerinden dolayı Dr. Maral ve Uras’a teşekkürlerini iletti.

Sadık yetim urfa haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı