Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi YENİ GENEL SEKRETERDEN TKDK ZİYARETİ

YENİ GENEL SEKRETERDEN TKDK ZİYARETİ

Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral ve TÜİK Diyarbakır Bölge Müdürü M. Salih Uras, TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetimi ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2016 Salı 09:30
YENİ GENEL SEKRETERDEN TKDK ZİYARETİ

 Ziyarette TKDK’nın faaliyetleri, Şanlıurfa’ya kazandırılan yatırımlar ve IPARD Programı hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu. IPARD I programı kapsamında 222 projenin desteklendiğini, 27 Nisan 2016 tarihinde sona eren IPARD II Birinci Başvuru çağrı ilanında ise son beş yılın toplamından daha fazla proje aldıklarını belirten Dr. Yetim, yatırımcıların Şanlıurfa’ya ilgilerinin devam etmesinden memnuniyet duyduklarını söyledi.

Dr. Yetim, bu çağrı döneminde çok başarılı bir çalışma sonucunda diğer tüm çağrılardan daha fazla miktarda hibe talebinde bulunulduğunu belirtti. Bu kapsamda tüm yatırım başlıklarında toplamda 79 proje ile 145 milyon TL tutarında yatırım başvurusu aldıklarını ve bu yatırımlar için talep edilen hibe destek tutarının 85 milyon TL olduğunu söyledi. Dr. Yetim, kurumlar arası işbirliği çerçevesinde Karacadağ Kalkınma Ajansı ile aktif bir şekilde çalıştıklarını; bu kapsamda yatırımcının yönlendirilmesi ve sürdürülebilir yatırımlarının yapılmasının sağlanmasının büyük önem taşıdığını söyledi.

Ajansla koordinasyonun önemine işret eden Dr. Yetim, birlikte çalışmanın daha etkin hale getirilmesi için kurum olarak yükümlüklerini yerine getirmeye devam edeceklerine sözlerine ekledi.

Yatırımların Şanlıurfa’da hayata geçirilmesi ile tarımsal üretimin ve tarıma dayalı sanayiinin gelişerek Şanlıurfa ekonomisine önemli katkıları sağlayacağını ifade eden Dr. Yetim, nazik ziyaretlerinden dolayı Dr. Maral ve Uras’a teşekkürlerini iletti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Tarlaları gasp edilen çiftçiler Ankara’dan eli boş döndüler

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com