Advert
Advert
Advert

Yeni Ford Ranger Şanlıurfa’da “Su Geçişli Parkur Test Sürüşü” Show yaptı

Ford, 800 mm derinliğe kadar suda ilerleme kabiliyetiyle sınıfının lideri olan Yeni Ford Ranger’la “Su Geçişli Parkur Test Sürüşü” etkinliğiyle, 9 şehirde müşterileriyle buluşuyor. 14-15 Ekim tarihlerinde Ford Şanlıurfa Otomotiv Bayisi’nde düzenlenen etkinlikte, katılımcılar, bayinin açık alanına kurulan, Türkiye’nin ilk kez uygulanan su geçişli test parkurunda, Ranger’ın en zorlu yol koşullarıyla başa çıkma yeteneğini test etti.

Yeni Ford Ranger Şanlıurfa’da “Su Geçişli Parkur Test Sürüşü” Show yaptı
Yeni Ford Ranger Şanlıurfa’da “Su Geçişli Parkur Test Sürüşü” Show yaptı

Ford, en zorlu arazi koşullarıyla kolayca başa çıkabilecek şekilde tasarlanan ve geliştirilen ve Euro NCAP testlerinden 5 yıldız alan tek pick-up modeli Yeni Ford Ranger ile Yalova, Erzurum, Şanlıurfa, Hatay, Konya, Eskişehir, Fethiye ve İstanbul’da “Su Geçişli Parkur Test Sürüşü” etkinlikleri düzenleniyor. Ford Şanlıurfa Otomotiv Bayisi’nde düzenlenen etkinliğe Şanlıurfa Vali Yardımcıları Uğur Sezer ve Ufuk Akıl, Karaköprü Kaymakamı Mustafa Kutlu ve Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Makina İkmal Müdürü Mehmet Müjde de katılım gösterdi. Katılımcılar yeni Ford Ranger’la Türkiye’de ilk kez uygulanan su geçişli test parkurunda; su geçişi, yan geçiş ve çapraz geçiş deneyimini yaşadı.

Test sürüşüyle birlikte birbirinden farklı aktiviteler de düzenlendi. Maceranı seç sosyal medya entegrasyonu ile katılımcılar çeşitli arazi koşullarından dilediğini kiosk üzerinden seçerek, uyumlu aksesuarlar eşliğinde fotoğraf çektirdi ve fotoğraflar otomatik olarak katılımcının sosyal medya hesaplarında paylaşıldı. Reaksiyon yeteneklerini geliştirmek için tasarlanmış özel bir simülasyon olan Reflex oyunu ile farklı koordinasyonlarla dizilmiş 12 ışıklı butona 60 saniye içinde en çok basmayı başaran katılımcı günün sonunda çeşitli hediyeler kazandı. Boks makinasını deneyenler arasından elde ettiği skora göre en güçlü katılımcı seçilirken, etkinlik alanındaki langırt maçlarında katılımcılar keyifli vakit geçirdiler.

Yeni Ford Ranger, cesur tasarım, ileri teknoloji ve üstün sürüş özellikleriyle fark yaratıyor

2015 yılında Avrupa’nın en çok satan pick-up modeli olan Ford Ranger, yenilenen cesur tasarımı, gelişmiş teknoloji donanımları, ileri seviye 4x4 çekiş kabiliyeti ve bir önceki modeline göre yakıt tüketiminde %17’ye varan iyileşme ile iddiasını sürdürmeye devam ediyor. Euro NCAP testlerinden 5 yıldız alan tek pick-up model olan Yeni Ford Ranger segmentinin en güvenli aracı olarak öne çıkıyor.

Ford SYNC2, 8” Renkli Dokunmatik Ekran, Geri Görüş Kamerası, Çift Ekranlı Renkli ve Fonksiyonel TFT Gösterge Paneli gibi Premium araçlarda sunulan ileri teknolojileri bünyesinde toplayan Yeni Ford Ranger, üstün sürüş konforunu başarılı 4x4 çekiş sistemi ile birleştiriyor. Yeni Ranger optimize edilmiş yakıt ekonomisi sunarken güçlü çekiş ve yük kapasitesinin yanısıra sınıf lideri, suda ilerleme özelliğiyle dayanıklılıktan ödün vermiyor.

www.balikligol.com 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!