Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Yeni elektrik aboneliği alınımında vatandaşa zorluk çıkartılıyor"

"Yeni elektrik aboneliği alınımında vatandaşa zorluk çıkartılıyor"

Enerji Bir-Sen Gaziantep Şubesi, İLKHA'ya yaptığı açıklamada, Yeni elektrik abonesi alınabilmesi için vatandaşlarımıza kolaylık sağlanması yerine, zorluklar çıkartılarak vatandaşın resmen kaçak elektrik kullanımına teşvik edildiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 14 Eylül 2014 Pazar 08:23

  Enerji Bir-Sen Gaziantep İl Başkanı Ali Yücel İLKHA’ya yaptığı açıklamada, yeni elektrik abonesi alınabilmesi için vatandaşlara kolaylık sağlanması yerine mevcut şartlardan iskân izninin maliyeti bahane edilerek, vatandaşın resmen kaçak elektrik kullanımına teşvik edildiğini belirtti.

Yücel  açıklamasında, “Bilinmelidir ki binlerce vatandaşımız mevzuattan kaynaklanan ve vatandaşlarımıza maliyetleri binlerce TL’yi bulan  iskan ve  benzeri şartlardan dolayı elektrik abonesi alamadığı için, içine sindiremese bile zorunlu olarak kaçak elektrik kullanmaktadır.Yeni elektrik abonesi alınabilmesi için vatandaşlarımıza kolaylık sağlanması yerine mevcut şartlardan iskân izninin maliyeti nedeniyle,  resmen kaçak elektrik kullanımına davetiye çıkartılmaktadır.”ifadelerini kullandı.

Başta Elektrik dağıtım şirketleri olmak üzere iş dünyasının da elektrik kaçak oranının artışında, gerekçe olarak topu Suriyelilerin üzerine atmak için bir yarış içerisine girmelerini manidar bulduğunu ve kınadığını belirten Yücel, “Elektrik dağıtım şirketlerinin Suriyelilerin kaçak elektrik kullandığı bahanesiyle elektrikte kayıp kaçak oranlarının arttığını gerekçe göstererek EPDK’ dan kayıp kaçak hedeflerinin yenilenmesini ve artırılmasını talep etmesi, acizlikten başka bir şey değildir.”diyerek tepki gösterdi.

Kamp dışında yaşayan Suriyelilerin büyük ekseriyetinin ağır yaşam koşullarında ikamet ettiklerini belirten Yücel, “Bilinmelidir ki kamp dışında yaşayan Suriyelilerin büyük ekseriyeti ağır yaşam koşullarına sahip olan, çoğunluğunda çamaşır makinesi, ütü ve elektrikli cihazların bile bulunmadığı ve sadece aydınlatma amaçlı bir ampulün kullanıldığı boş ambarlara ve boş dükkânlara fahiş rakamlarda kiralar ödemek suretiyle, maddi imkânları biraz iyi olanları ise, imkanlarının elverdiği çerçevede yine fahiş ücretlerle ev kiralamak suretiyle yaşamlarını idame etmeye çalışmaktadırlar. Suriyelilerin kiraladığı ambar, dükkân ve evlerin hiçbiri sahipsiz olmadığı gibi, birçoğunun abonelikleri de mevcuttur. Eğer ortada elektriği kaçak kullanmak gibi bir sıkıntı varsa, Suriyelilerden önce bu mekânları fahiş fiyatlarla bu insanlara kiraya veren mal sahiplerinin sorgulanması gerekmektedir.”  şeklinde konuştu.   (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com