Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı İçin Kürtçe Mesaj Yayınladı

Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı İçin Kürtçe Mesaj Yayınladı

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılı ile ilgili olarak mesaj yayınladı. Bayık, hem Türkçe ve hem de Kürtçe yayınladığı mesajında öğretmen ve öğrencilere yeni eğitim yılında başarılar diledi.

Giriş Tarihi: 30 Eylül 2015 Çarşamba 15:02
Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı İçin Kürtçe Mesaj Yayınladı

 

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.
'Öncelikle 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılının tüm öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diler, yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar dilerim. Bir ülkenin kalkınmasındaki en büyük pay, şüphesiz eğitimli insanların olmasıyla mümkündür. Geleceğimize yön veren ve bundan sonra da yön verecek olan eğitimli ve vasıflı insanlarımızın var olması, her zaman için toplumun ve ülkenin kalkınma garantisi anlamına gelmektedir. İleri bir eğitimin bilincinde olan hükümetimiz, ilerici bir anlayışla hareket ederek son yıllarda eğitimde devrim yapmış ve ülke eğitiminin ilerlemesinde büyük mesafeler kat etmiştir. Eğitimde yapılan bu devrimin devamını getirmek için ve daha ileriye götürmek adına öğretmeni ve öğrencisiyle, işçisiyle, memuruyla, esnafıyla çiftçisiyle elimizden gelen her türlü gayretin gönüllü birer neferi olmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle,Çocuklarımızın eğitim hayatı başladıktan itibaren ikinci anne babası olan sevgili öğretmenlerimize ve alacakları eğitimle geleceğimize yön verecek olan sevgili yavrularımızın yeni eğitim ve öğretim yılını yeniden kutlar, hayatın her alanında başarı ve mutluluklar dilerim' dedi.

Bayık Kürtçe olarak yayınladığı mesajında;
Yeni eğitim ve öğretim yılı, tüm öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olsun anlamına gelen "Sala hevotîn u férkirina nû, hemû mamoste u xwendekarénmera bi xér be" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da işte çıkarılan belediye personeli intihara kalkıştı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com