Advert
Advert
Advert

Yeni eğitim-öğretim yılı başladı

Kurban Bayramı'nın bitmesiyle beraber 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen için 2015-2016 eğitim-öğretim yılı başladı.

Yeni eğitim-öğretim yılı başladı
Yeni eğitim-öğretim yılı başladı

Yaz tatilinin ardından daha önce açılması planlanan okullar, Kurban bayramı nedeniyle ertelenirken, bugün itibariyle 2015-2016 eğitim-öğretim yılı başladı. Sabahın erken saatlerinde okullarına gelen öğrenciler kitaplarını aldıktan sonra evlerine döndüler.

Diyarbakır’da sabahın erken saatlerinden itibaren ana arterlerde yoğun trafik oluşurken, Kurban Bayramı'nın araya girmesi nedeniyle daha önce açılması planlanan okullar, bayramın ardından başlamasıyla 2015-2016 eğitim-öğretim yılında açık öğretim öğrencileri dahil örgün eğitimde resmi ve özel okullarda yaklaşık 18 milyon öğrenci ders başı yaptı.

Resmi ve özel okullarda yaklaşık 600 bin derslikte, yöneticiler de dahil olmak üzere 900 bin 794 öğretmen eğitim verecek.

Yaklaşık bir milyon 136 bin öğrenci bu yıl ilkokul birinci sınıfa, yaklaşık bir milyon 200 bin öğrenci de okul öncesi eğitim kurumlarında eğitime başlaması düşünülüyor.

Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının beşinci sınıflarındaki öğrencilerin eğitim ve öğretime uyum programları da okulların açıldığı ilk hafta içinde eğitim öğretim süreciyle birlikte gerçekleştirilecek.

İlke Haber Ajansına konuşan öğrenciler, “Bugün okullar açıldı. Geldik okula ancak bize kitaplarımızı verip evimize gönderdiler. Yaz tatili çok güzel geçti. Kurban bayramı da güzel geçti. Şimdi ise çalışma zamanı.” diyerek duygularını ifade ettiler. (M. Sıddık Bilge – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!