Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Röportaj Yeni Dolandırıcılık Yöntemi mi?

Yeni Dolandırıcılık Yöntemi mi?

Hergün değişik yöntemler kullanan dolandırıcıların yeni dolandırma yöntemi danışmanlık merkezinden arıyorum diyen biri, geçtiğimiz yıl başlatılmış araç, konut, sağlık, destek dosyanızla alakalı deyip Sizden birsey talep edebilir

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2015 Pazartesi 14:38
Yeni Dolandırıcılık Yöntemi mi?

Vatandaşı arayan kişi; 'Merhaba asistanlık ve danışmanlık merkezinden arıyorum diyenbiri sizi arama sebebim geçtiğimiz yıl başlatılmış araç, konut, sağlık, destek dosyanızla alakalı. ilk yılınız doldu, ikinci yılınızdasınız, dosyanızın devamını mı iptalini mi sağlayacaksınız?' diye soruyorlar. 

İptalini isteyen vatandaşa'da geçmiş yılın borcunu tahsilini istiyorlar. Bunların son kurbanı ise Gazeteci Ali güzel oldu.

URFALI GAZETECİYİ DOLANDIRACAKLARDI

Şanlıurfa'da gazetecilik yapan Ali Güzel kendilerini arayan dolandırıcılar sözde bir yıl ücretsiz yaptırdığı sağlık sigortasının iptal edip etmeyeceğini soruyorlar. böyle bir talebinin olmadığını söyleyen Ali Güzel'e, ses kaydınız var diyorlar. üstelik iptal etmesi haliden de 375 TL para ödemesini talep ediyorlar.

SAVCILIĞA BAŞVURUDA BULUNACAK

Dolandırıcıların bu yeni yöntemi için savcılığa başvuracağını söyleyen Gazeteci Ali Güzel; "Beni sabah aradılar.  asistanlık ve danışmanlık merkezinden aradıklarını söylediler. Sağlık sigorta yaptırdığımı söylediler. Önce 'ilk bir yil ucretsiz bunu uzatmak istiyormusunuz' dediler. Bende böyle birşeyden haberim yok dedim. Kanıt istedim. ses kaydı var dediler. 15 Ekim 2014'te onaylamisim sözde. benim böyle bir şeyden de haberim yok. Sonra borcum var mı peki size diye sordum. 375 TL dediler. Savcılığa basvuracağımı söyledim. Genel olarak konusmalarından pek birşey anlamiyordum. Tekrarlatmak zorunda kaldim bazi konusmaları. Dolandırılmaya çalışıldığımı düşünüyorum" diye konuştu.

Haber: www.balikligol.com 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com