Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Yeni Çözüm Süreci Paketine Koşulsuz Destek

Yeni Çözüm Süreci Paketine Koşulsuz Destek

Doğu Batı Kardeşlik Platformu, Doğu Sekreteryası Abdullah GÖÇMEZ Mecliste olan yeni çözüm süreci paketine destek verdi.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2014 Salı 03:14
Yeni Çözüm Süreci Paketine Koşulsuz Destek


Hükümet tarafından hazırlanan ve 6 maddeden oluşan  "çözüm sürecinin çerçeve yasası" olarak adlandırılan Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun Tasarısına Doğu Batı Kardeşlik Platformu olarak koşulsuz destek verdiklerini söyleyen Abdullah GÖÇMEZ; “Bölgemizde ciddi sorunlar yaşanmakta bu sorunlar gün geçtikçe içinden çıkılmaz hale gelmektedir. Irak’ta Suriye’de yaşananlar bizlere bir kez daha gösterdi ki emperyalist güçler hiçbir zaman ellerini bizim coğrafyamızdan çekmediler. Daima parçala yut mantığı ile hareket ettiler. Cumhuriyetin kuruluşu ile birbirinden ayrılmayan tek Osmanlı tebaası olan Kürtler ile Türkleri birbirinden koparmak için bizzat kendileri tarafından dizayn edilen sistem tarafından akla hayale gelmeyen oyunlar sergilediler. Sistemin inkar ve asimilasyonları neticesinde yıllardır bölge kan ve gözyaşı ile adeta yoğruldu” dedi.
Şimdi artık yeni bir dönem başlıyor. Bütün oyunları bozan samimiyetle birbirinin derdi ile hemhal olan ‘Hiçbiriniz kendisi için sevdiğini (istediğini) (Müslüman) kardeşi için de sevmedikçe iman etmiş olamaz’ düsturu Nebeviyi kendine şiar edinen bir anlayış ile çözüm süreci umulan noktaya gelindiğini söyleyen Göçmez:  “Doğu Batı Kardeşlik Platformu olarak bu barış sürecine tüm kalbimizle destek verdik. Ama her zaman şunu da ifade etmekten geri durmadık; eğer kalıcı bir barıştan söz edilecekse bu süreci mutlaka anayasal bir güvence altına alınması gerekiyor. Şimdi getirilen altı maddelik paket bu anayasal altyapıyı da sağlamaya yönelik olacak. Bunun için şimdiye kadar ki en önemli çözüm paketi olacak” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com