Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Yeni Büyükelçi atamaları resmi gazetede yayınlandı

Yeni Büyükelçi atamaları resmi gazetede yayınlandı

Resmi gazetenin bugünkü sayısında yayınlanan kararname ile 7 Büyükelçi merkeze alındı. 12 yere ise yeni büyükelçi atandı.

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2016 Cuma 06:51
Yeni Büyükelçi atamaları resmi gazetede yayınlandı

Resmi gazetenin bugünkü sayısında yayınlanan kararname ile 7 Büyükelçi merkeze alındı. 12 yere ise yeni büyükelçi atandı.

Yeni kararname ile son günlerde büyük sorunların yaşandığı Irak'a İnsan Kaynaklarında daire başkanı olan Fatih Yıldız atanırken, Irak Büyükelçisi Faruk Kaymakçı ise AB daimi temsilciliğine atandı.

Bazı büyükelçiliklere atama yapılması, bazı büyükelçilerin de merkeze alınmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Büyükelçi atamaları Resmi Gazete’de
Bazı büyükelçilerin merkeze alınması, bazı büyükelçiliklere de atama yapılmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Dışişleri Bakanlığının yazısı üzerine, Büyükelçi ve Türkiye'nin Avrupa Birliği nezdinde Daimi Temsilcisi İzzet Selim Yenel, Türkiye'nin Havana Büyükelçisi Hasan Servet Ökten, Lüksemburg Büyükelçisi Salim Levent Şahinkaya, Moskova Büyükelçisi Ümit Yardım, Taşkent Büyükelçisi Namık Güner Erpul, Ljubljana Büyükelçisi Serra Kaleli ile Asmara Büyükelçisi Fırat Sunel merkeze alındı.

Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Faruk Kaymakçı Türkiye'nin Avrupa Birliği nezdinde Daimi Temsilciliğine atanırken, Bağdat Büyükelçiliğine Bakanlık İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Fatih Yıldız getirildi.

Elçi ve Genel Müdür Yardımcısı Ayşe Berris Ekinci Havana Büyükelçiliğine atandı.

Türkiye'nin Dünya Ticaret Örgütü nezdinde Daimi Temsilcisi Mehmet Haluk Ilıcak Lüksemburg'a atanırken, yerine Başbakanlık Başmüşaviri Kemal Madenoğlu getirildi.

Brasilia Büyükelçisi Hüseyin Lazip Diriöz Moskova Büyükelçiliğine atanırken, boşalan yere de Bakanlık Genel Müdürü Ali Kaya Savut getirildi.

Berlin Başkonsolosluğu 1. Sınıf Başkonsolosu Ahmet Başar Şen, Taşkent Büyükelçisi oldu. Elçi, Genel Müdür Yardımcısı Esen Altuğ da Ljubljana Büyükelçisi oldu. Elçi, Genel Müdür Yardımcısı Aykut Kumbaroğlu Asmara Büyükelçisi olurken, Elçi, bakan Özel Müşaviri İlhan Saygılı ise Bern Büyükelçiliğine atandı.

Bakanlık Genel Müdür Yardımcısı Evren Dağdelen Akgün ise Bangkok Büyükelçiliğine atandı.

işte büyükelçiler kararnamesi ile atananların listresi...

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akıl almaz Oran: yüzde 66’sı FETÖ’cü çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com