Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Yeni Başkan Baradey Olacak

Yeni Başkan Baradey Olacak

Giriş Tarihi: 30 Ocak 2011 Pazar 20:27
Yeni Başkan Baradey Olacak

Mısır'daki gösterilerin aktörleri Mübarek'e karşı tek isim üzerinde anlaştı. İhvân'ın da aralarında bulunduğu gruplar El Baradey isminde uzlaştı.

Mısır'da Hüsnü Mübarek'in 30 yıllık iktidarına karşı baş kaldıran muhalefet grupları kendi aralarında anlaşma yoluna gitti. Daha önce eylemlerden uzak duran Müslüman Kardeşler Hareketi de eylemlerde rol almaya başlayınca olayların gidişatı değişti.

Mısır'daki gösterilerin aktörlerinden biri haline gelen Müslüman Kardeşler Hareketi ve diğer muhalif gruplar Mübarek'e karşı tek isim üzerinde anlaştı.


Mısır'daki en büyük muhalefet örgütü Müslüman Kardeşler ve diğer muhalif hareketler, muhalif lider Muhammed El Baradey'in müzakereci olarak tanınmasına karar verdi.

Örgüt liderlerinden Saad el Katatni, birçok irili ufaklı örgüt ve hareketi kapsayan Ulusal Değişim Derneğinin, El Baradey'i, müzakereci olarak tanıdığını belirtti.

Muhammed El Baradey, dün Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in yeni başbakan ve başkan yardımcısı atamasıyla ilgili olarak, atamaların ''yararsız'' olduğunu belirtmiş ve Mübarek'in halkın sesine kulak vermediğini söylemişti.

 

Kaynak: Dünya Bülteni

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Türkiye 4 Bin askerle hedefe kilitlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com