Advert
Advert
Advert

Yazıcıoğlunun adı Pakistanda yaşayacak

Yazıcıoğlunun adı Pakistanda yaşayacak
Yazıcıoğlunun adı Pakistanda yaşayacak

Büyük Birlik Partisi (BBP), sel felaketine maruz kalan Pakistanda helikopter kazasında hayatını kaybeden eski genel başkanları Muhsin Yazıcıoğlunun da adının verileceği, 20şer konuttan oluşan 5 adet köy yapılması için bir kampanya başlattı.

BBP İstanbul İl Başkanı Bayram Karacan, İl Başkan Yardımcısı Muhittin Açıcı ve İHH İnsani Yardım Vakfı Başkan Yardımcısı Ahmet Emin Dağ ile düzenlediği basın toplantısında kampanyaya ilişkin bilgi verdi.

BBP olarak, büyük vefa borcu duydukları Pakistan halkına yardımda bulunabilmek için İstanbul İl Başkanlığı koordinasyonunda İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ile birlikte bir kampanya başlattıklarını bildiren Karacan, şunları söyledi.

Selden mağdur olan kardeşlerimiz için ortalama 20 konutluk, 5 adet köy yaptırmak üzere bir kampanya başlatmış bulunmaktayız. Bu kampanyayı İHH ile birlikte yürüteceğiz. Bu köylerde yapılacak olan konutların her biri eşyasıyla birlikte 5 bin 500 dolara mal olacak. Kurulacak bu köylere BBPnin kurucusu ve ebedi lideri Şehit Muhsin Yazıcıoğlunun ismi başta olmak üzere, Hoca Ahmet Yesevinin, Şeyh Şamilin, Mehmet Akif Ersoyun ve Aliya İzzetbegoviçin isimlerini vereceğiz. Yani Muhsin Yazıcıoğlu köyü, Hoca Ahmet Yesevi köyü, Şeyh Şamil köyü, Mehmet Akif Ersoy köyü ve Aliya İzzetbegoviç köyü olmak üzere 5 adet köy kurmayı hedefliyoruz. Gelecek olan yardım miktarı, hedeflediğimiz 5 köyden daha fazla yardım toplanırsa milletimizin diğer milli ve manevi önderleri adına da köyler kuracağız.

Bayram Karacan, kalıcı konutların temelini 2 ay içinde atmayı ve bahar aylarında da sahiplerine teslim etmeyi hedeflediklerini kaydederek, Türk halkını kampanyaya destek olmaya çağırdı.

HESAP NUMARALARI

Kampanyaya destek verenlerin Avea ve Turkcell hatlı cep telefonlarından Birlik yazıp 3072 ye bir mesaj atmaları halinde her bir mesaj ile 5 TL yardım yapmış olacaklarını ifade eden Karacan, ayrıca, BBP genel merkezi bünyesinde Vakıfbank Başkent Şubesinde açılmış olan 00158007297616830 TL ve 00158048012606838 hesap numaralı avro hesabına nakit olarak yardımların gönderilebileceğini bildirdi.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır