Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Yazarlarımız buluştular

Yazarlarımız buluştular

Giriş Tarihi: 12 Mart 2010 Cuma 11:06
Yazarlarımız buluştular

Gazetemizin sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şahban KILIÇ tarafından düzenlenen istişare toplantısına Köşe yazarlarımızdan  Prof. Dr. Musa Kazım YILMAZ, Yrd. Doç. Dr. Abdulkerim GÖK, Eğitimci Yazar M. Emin KARAHAN, Araş. Görv. Sabahattin YAŞAR, Mehmet GÖBEK, Mehmet ASLAN, Mehmet ERCAN, Dr. Ekrem KAYA, Metin ÇADIRCI, Ahmet ÜRÜN, Futbol Eğitmeni Selahattin DEMİR, Ömer ASLAN, Abdullah Arif İNAN, Abdi ÇAKICI, M. Ali ÇADIRCI, genç yazarımız İbrahim KATIRCI, ev sahibi olarak Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şube Başkanı Cuma AĞAÇ ve Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel POLAT katıldı.

Her geçen gün daha da güçlenen YENİURFA GAZETESİ ve www.balikligol.com sitesi yazı Ailesi'ni toplantıda buluşturan Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şahban KILIÇ; bu toplantıyı düzenlemekteki amacım tüm yazar kadromuzun bir araya gelmesi ve yayın kurulu olarak bu güne kadar yaptığımız hataları açık açık dile getirmeleri, gelecekteki yayınlarımıza yön vermeleri isteğimdi. Geceye katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum' dedi.

Gazetemizin sorunlarının tartışıldığı bu gecede yazarlarımızla yerel medyanın içerisinde bulunduğu alanda yaşadığı sıkıntıları ve problemlerin tartışıldığı bir gece oldu.   

KARAHAN: OBJEKTİF YAYINCILIK ÖNEMLİ İlk olarak söz alan usta yazar M. Emin KARAHAN geçmişe dayalı tecrübelerini de aktararak adeta yayıncılık dersi verdi. Karahan, yayınlanacak olan bir haberin tarafsız, objektif ve bağımsız olarak hareket edilmesi gerektirdiğini vurguladı. Bu anlam da YENİURFA yayın ekibinin mesleki anlamda tecrübe sahibi bir yayın kadrosuna sahip olduğunu ifade ederek herkese teşekkür etti.

 

PROF. DR. MUSA KAZIM YILMAZ: MEDYANIN ÖNEMİNE İŞARET ETTİ

 YENİURFA GAZETESİ' nin yerel basına bir açılım ve ciddiyet getirdiğini, yerel basında yeni olduğunu ve diğer gazetelerinde YENİURFA GAZETESİ'nin bir çok yönünü örnek alacaklarını düşünüyorum diyen prof. Dr. Musa Kazım Yılmaz,özellikle herkesin görüşüne saygı göstermesi, demokrasiyi ve insan haklarını özümsemesi yerel basın şartlarında çok önemli gelişmeler olduğunu düşünüyorum.dedi.

 

GAYBERİ: AYNI YÜZLER OLMAMALI

Toplantının en hassas konuşmasını yapan yazarlarımızdan Yunus Emre GAYBERİ ise, ‘Çok açık konuşmak istiyorum. Eğer gazetede sürekli aynı yüzler olursa vatandaş buna tepki olarak gazeteyi okumaz. Bundan dolayı sürekli aynı insanların haberleri değil sürekli farklı hayat hikayelerinin yer aldığı, sosyal anlamda röportajların, iş dünyasındaki başarı hikayelerinin bulunduğu bir gazete oluşturmamız gerek. Ve özellikle gazete baskıya girmeden önce mutlaka yayın kurulu tarafından kontrol edilmeli' dedi.

 

SELAHATTİN DEMİR: SPOR ÇOK ÖNEMLİ

Spor yazarlarımızdan aynı zamanda Futbol Hocası olan Selahattin DEMİR ise sporun Şanlıurfa'nın nabzı olduğunun altını çizdi. Spor sayfalarının ve haberlerinin daha fazla olması gerektiğini ifade eden DEMİR, ‘Başta Şanlıurfaspor olmak üzere spor haberlerinin üzerinde durulmalı. Bunu yaparken de sadece maç sonuçları değil, taraftarlardan, yönetim kurullarına kadar görüşler Şanlıurfa'lılara aktarılmalı' şeklinde görüş beyan etti.

 

GÖBEK: İNTERNET ÖNEMLİ

Teknolojinin günümüzde çok önemli olduğunu ifade ederek gazete kadar internet sitesinin de çok önemli olduğunu söyleyen Mehmet GÖBEK, ‘Günümüz teknoloji çağı. Gazetenin internet sitesinin daha hızlı haber vermesi şart. Şanlıurfa'da yaşanan olayların anında internet sitesinden takip edilmesi gerek. Ayrıca inanıyorum ki önümüzdeki 10-15 yıllık süreçte gazete baskısı ile yayıncılık diye bir olay kalmayacak ve bütün olay internete dökülecek. İnsanlar internetten habere daha hızlı ve kolay ulaşıyor' dedi.

 

KAYA: GAZETE HALKA ULAŞMALI

Yazarlarımızda Dt. Ekrem KAYA ise, gazetenin mutlaka vatandaşa ulaşması gerektiğini ifade etti. Kaya, ‘Gazetenin halka ulaşması gerek. Bu anlamda toplu taşıma araçlarına, halkın topluca bulunduğu hastane, restaurant, cafe, kuaför gibi yerlerde mutlaka gazetenin bulunması gerekmekte. Bunu sağladığımız zaman gazetenin yaygınlığını arttırmış oluruz' diyen Kaya, Gazetemizin dağıtımıyla ilgili sorun olmadığını belirterek, her gün gazetemiz elimizde gazete idaresine teşekkür ediyorum. dedi.

 

KILIÇ:TEŞEKKÜR ETTİ

Yapılan toplantıda bir çok önemli karar alınırken, toplantı sonunda istişare toplantımıza katılan tüm yazarlara teşekkür eden YENİURFA GAZETESİ Sorumlu yazı İşleri müdürümüz Şahban KILIÇ, Oldukça verimli bir toplantı yaptık. Bu tür toplantıları her ay düzenlemek istiyorum. Sizler bilgi ve tecrübeleriniz ile gazetemizin geleceğine yön verecek kişilersiniz' dedi. İstişare toplantısına köşe yazarlarımızın yanı sıra, Güneydoğu Life Dergisi İmtiyaz Sahibi ve Editörü Mehmet Talat AKAY, AKPARTİ Şanlıurfa İl Başkanı Av. Ahmet DÜŞÜNÜR ve bir grup İl Yönetim Kurulu üyesi de katıldı. Ömer ASLAN / www.balikligol.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com