Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Yazarlar okurlarıyla buluştu

Yazarlar okurlarıyla buluştu

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde okurları ile buluşan Doğru Haber Gazetesi ve İnzar Dergisi yazarları, basın ve medyanın önemi ile ilgili bilgilendirmelerde bulundular.

Giriş Tarihi: 9 Eylül 2014 Salı 12:52
Yazarlar okurlarıyla buluştu

 Çermik ilçesinde Köprü-Der’in düzenlediği yazar-okuyucu buluşması etkinliğine katılan Doğru Haber Gazetesi ve İnzar Dergisi yazarları, basın ve medyanın önemine değindiler. Dernek binasında gerçekleşen programa, Doğru Haber Gazetesi yazarlarından Abdullah Aslan ile İnzar Dergisi sahibi M. Zeki Ergin katıldı.

Yazar-okuyucu buluşması kapsamında ilk söz alan Yazar Abdullah Aslan, Allah’ın adıyla okunmayan hiçbir şeyde hayır ve bereket olmayacağını belirtti.  Oku emri ile ilgili ayetin tefsirine de değinen Aslan, “Okumadan olmaz. Gazete ve dergilerimiz geldiği zaman alıp evin bir köşesine atıp okumamazlık yapmayalım. Muhakkak okuyacağız, kendimizi geliştireceğiz ki başkalarına anlata bilelim. ‘Tebliğ et, aktar, anlat, söyle’ bunlar hepsi ayeti kerimelerin sonlarında gelen ifadelerdir. Biz bunu neyle yapacağız? Bireysel olarak yapacağız ama bunu organizeli bir şekilde de yapmamız lazım. Bunu da basın yoluyla yapacağız Allah’ın izniyle.” şeklinde konuştu. Aslan, İslami tebliğ açısından gazete, dergi ve diğer yazılı ve görsel yayınların önemine dikkat çekti. İslami basına sahip çıkılması gerektiğini kaydetti.

Daha sonra söz alan İnzar Dergisi sahibi M. Zeki Ergin de İslami yayın yapan gazete, dergi ve diğer yayınların okunması ve başkalarına tavsiye edilmesini istedi. Kişinin ancak okuyarak kendini geliştirebileceğini dile getiren Ergin, ailelerin düzenli kitap okuma saatlerinin olması gerektiğini ve çocuklara da okuma alışkanlığı kazandırılması için ebeveynlerin üzerine düşen özeni göstermesi tavsiyesinde bulundu.

Konuşmaların ardından program, karşılıklı soru ve cevap şeklinde devam etti. Yapılan ikramla son buldu. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com