Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Yazarlar Birliğinde Eğitim, Şanlıurfa Ve Eyyubiye Ele Alındı

Yazarlar Birliğinde Eğitim, Şanlıurfa Ve Eyyubiye Ele Alındı

Türkiye yazarlar birliği (TYB) Şanlıurfa şubesinde Eğitim, Şanlıurfa ve Eyyubiye'nin Sorunları Konuşuldu..

Giriş Tarihi: 5 Nisan 2014 Cumartesi 13:42
Yazarlar Birliğinde Eğitim, Şanlıurfa Ve Eyyubiye Ele Alındı

Türkiye yazarlar birliği (TYB) Şanlıurfa şubesinin geleneksel olarak her hafta Cuma akşamlarının toplandığı ve katılımcıların fikir alış verişinde bulunarak Şehir ve ülke sorunlarının ele alındığı bu haftaki konukları; Şanlıurfa Yenişehir halk eğitim merkezi Müdürü  Mehmet Karavelioğlu, Harran Üniversitesi Tarih bölümünden Prof. DR. Abdullah Ekinci ve Eyyubiye Belediye başkanı Mehmet Ekinci oldular…

Mehmet Velioğlu;

Yenişehir halk eğitim merkezi müdürü Mehmet Velioğlu; “Eğitimin en büyük katkısı sevgidir. Sevgi olmazsa siz eğitim veremezsiniz. Eğitim hayat boyu süren bir yaşam sevdasıdır. Bir öğrenme sevdasıdır. Hani nasıl ki dinimizde ‘beşikten mezara kadar ilim öğrenin’ deniliyorsa, bizde bu perspektiften bakarak eğitime nasıl katkı sunarız ilkesini benimsedik. Hayat boyu eğitim dedik ve 44 yıldır elimizden geldiğince eğitimle uğraşarak, insanımıza bilgi ve birikimlerimizi sunmaya çalıştık ve halende bu konuda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.” dedi.

Prof. Dr. Abdullah Ekinci

Harran üniversitesi Tarih bölümünden Prof. Dr. Abdullah Ekinci İse; “Şanlıurfa başlı başına bir medeniyet, bir kültür kentidir. Şanlıurfa 12 bin yıllık geçmişi olan, peygamberler ve farklı etnik kökenden kavimlerin yaşadığı kadim bir şehirdir. Bugün bu kültürümüze ve geçmişimize sahip çıkarken, yenidünya standartlarını da göz ardı etmemeliyiz. Bu konuda dengeyi sağlayarak hem geçmişimizi bozmadan, kültür ve tarihimize sahip çıkarak yeni bir kent oluşturmalıyız.

Eyyubiye’nin başlı başına bir tarih ve medeniyet ilçesi olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Ekinci; bir tarihçi olarak yeni belediye Başkanı Mehmet ekinciye bazı önerilerde bulundu. Eyubiye’de ki çarpık kentleşmeyi kaldırarak, yeni bir kentleşmenin yapılmasının gerektiğini ancak bunu yaparken aslından çok uzak olmamasını ve yeniliğe de açık olmasının gerektiğini,  dikey bir yapılanmadan çok, yatay bir yapılanmanın daha uygun olacağını.. kaydetti.

Prof. Dr. Ekinci; Yaygın olan isim ile Balıklıgöl’e HALİLURRAHMAN denilmesinin doğru olacağını,  HALİLURRAHMAN ve çevresinin aslından uzaklaştırılmaması için gerekli önlemlerin alınmasının da altını çizdi…”

Eyyubiye Belediye başkanı Mehmet Ekinci

Eyubiye’nin Yeni belediye başkanı Mehmet Ekinci Şunları kaydetti; “Eyyubiye Merkez ilçe olarak sorunları en fazla olan bir ilçedir. En fazla ihmal edilen ve çarpık kentleşmenin, trafik ve yol sorunu en yoğun olan bir ilçedir. 360 bin nüfusuyla en kalabalık ve hizmetlerin en az geldiği bir ilçedir. Biz sorunları gözümüzde büyütmüyoruz. Biz burada bu göreve talip olurken bu sorunları bilerek aday olduk ve hizmet etme amacıyla yola çıktık. Acele etmeden ama hiç durmadan çalışacağız. Biz insan odaklı hizmet anlayışını benimsemiş olan bir kadrodanız, inşallah 5 yıl içerisinde Eyyubiye’lilere en güzel hizmetleri sunacağınızdan şüpheniz olmasın.

Bizim şu anda yapacağımız ilk iş Allah’tan korkan ve sorumluluğunu bilen bir ekip kurmak. Daha sonra ilk icraatımız, madde bağımlılarını ele almak ve bu sorunu çözmek olacak. Madde bağımlılarını o hastalıktan kurtarmak ve onları topluma kazandırmak birinci vazifemiz olacaktır.

Biz Eyyubiye nin sorunlarını biliyoruz ve bunları tek tek ele alarak hepsini Allah’ın izni ile çözeceğiz. Bu konuda Yazarlardan yardım isteyen Başkan Ekinci; lütfen bizim takipçimiz olun, bize fikir ve düşüncelerinizle hem katkı sunun hem de gerektiğinde bizi uyarın” dedi.


Haber: Mehmet Emin KUŞ/Foto: Mehmet Guli Aslan/ balıklıgöl.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com