Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Yazarlar Birliğinde Değerler Eğitimi Anlatıldı

Yazarlar Birliğinde Değerler Eğitimi Anlatıldı

Türkiye yazarlar birliği Şanlıurfa şubesinin (TYB) geleneksel olarak her hafta Cuma gecelerinde toplanılıp bir konunun işlendiği bu hafta ki konusu değerler eğitimi üzerineydi.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2012 Cumartesi 08:41
Yazarlar Birliğinde Değerler Eğitimi Anlatıldı

Şanlıurfa yazarlar birliğinin bu haftaki konuşmacı konuğu Şanlıurfa Milli eğitim il müdür yardımcısı; eğitimci-yazar Mehmet Sarmış idi…

Mehmet Sarmış; değerler eğitimi adını verdiği sunumunda birçok konuya değindi.

Sarmış; “değerler eğitimi çok önemlidir. Yarının büyükleri olan çocuklarımıza iyi bir dünya ve yaşanılabilir güvenli bir toplum bırakmak istiyorsak, önce ailemizden ve okulumuzdan başlamalıyız” dedi.

Mehmet Sarmış; “bugün yapılan anketlerde ahlakın ve değerlerin istediğimiz bir nitelik ve seviyede olmadığını görüyoruz, uyuşturucu yaşının 11 yaşa kadar indiği, intihar, hırsızlık, cinsel ilişki gibi birçok kötü alışkanlıkların ilkokul seviyesine indiği ve yaşandığı bir toplumda değerler eğitiminin çok zayıflamış olduğunu göstermektedir.”

Sarmış; “burada TV’lerin, medyanın, dizilerin, internetin çok büyük olumsuz etkisi vardır. Biz değerler eğitimini çok önemsiyoruz, çünkü hepimiz bundan sorumluyuz. Hepimizin çocukları var. Ve biz bu konulara kayıtsız kalamayız. Başta biz ebeveynler ve eğitimciler olmak üzere, toplumun her kesimine sorumluluk ve görevler düşüyor. Biz anne babalar, öğretmenler ve yetişkin her insan çocuklara dayatma ve zorlama yerine örnek olmalıyız.” Dedi.

Sohbet sonrası, Yeni Urfa gazetesi yazarı Yunus Emre Gayberi de aşure haftası münasebetiyle konuklara ‘aşure’ ikram etti.

Haber: Mehmet Emin KUŞ/ www.balıklıgöl.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Müdür Veysel Tipioğlu çağrıya sessiz kalmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com