Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Yazar Esra Erdal ‘Bana Öyle Bakma’ ile okuyucularıyla buluşuyor

Yazar Esra Erdal ‘Bana Öyle Bakma’ ile okuyucularıyla buluşuyor

Ön siparişe sunulan ve Kent Kitap imzasını taşıyan “Bana Öyle Bakma” ile yazar olmak isteyenlere adeta örnek olacak bir çalışma. 8 Ocak 2016'dan itibaren tüm kitapçılarda kitapseverleri bekliyor... Kitabın genç yazarı Esra Erdal’ cesaretini, çıktığı yolda karşılaştığı engelleri ve ortaya çıkan eserini konuştuk.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2015 Salı 21:55
Yazar Esra Erdal ‘Bana Öyle Bakma’ ile okuyucularıyla buluşuyor

Ömer ASLAN: İlk olarak kitap fikri nasıl ortaya çıktı?

Esra ERDAL:İlk başlarda aklımda kitap yazma fikri yoktu.Güzel bir konu aklıma gelmişti ve Radyo Tv Sinema okuduğum için senaryo olarak yazmak istemiştim.Bu sırada wattpad'i keşfettim ve yazılarımı wattpad'de paylaştım.Hikayemin çok kısa bir bölümünü paylaşmama rağmen yayınevi görmüş ve hoşuna gitmiş.Benimle iletişime geçtiler ardından teklif ettiler.Ben de hikayenin tümünü yolladım ve kitabım çıktı.

 

Ömer ASLAN: Wattpad ile kitap yolculuğuna çıktığınız ifade ediyorsunuz.  Teknolojik imkanlar kullanarak kitap yazmanın avantajı nedir?

Esra ERDAL:Kitabınız olmasa bile internet aracılığıyla yazılarınızı insanlara ulaştırabiliyorsunuz.Özellikle watpadd bu konuda çok önemli.Çünkü milyonlarca insan wattpad kullanıcısı. Bu sayede hem yazılarınızı okuyucularınızla paylaşıyorsunuz hem de okuyucu bir kitle kazanmış okuyorsunuz.

 

Ömer ASLAN: Kitabın ana tema’sı nedir? Niçin Bana öyle bakma mesajı veriyorsunuz?

Esra ERDAL: Hayattan sıkılmış,bunalıma girmiş bir adam...Bir yılı aşkın bir süredir kafasında kurguladığı bir intihar planı var.Planını gerçekleştirmek üzereyken hiç tanımadığı bir adam hayatının tamamen değişmesine sebep oluyor.Salih'e: ''İlla intihar edeceğim diyorsan önce git büyük bi miktar para bul biyerlerden dilediğin gibi harca,hayatını yaşa sonra intiharını et nasıl olsa bu parayı geri ödemen gerekmeyecek'' diyerek akıl veriyor.Salihte Bay K'yı dinleyerek parayı bir şekilde buluyor.Her şey çok güzel giderken,eğlenip;tozarken Belinda diye bir mekanda tanıştığı güzel ve gizemli bir kadın hayatını tamamen değiştirerek Salih'in yaşama tutunmasını ve hayattan zevk almasını sağlıyor.

  Belinda'nın Salih'in hayatına girmesi tüm planları altüst ediyor ve Salih'in işleri planladığı gibi gitmeyince başı aldığı para yüzünden belaya giriyor.Salih'in neden bu duruma geldiğini ise aralarda geçmişe dönüşlerle anlayabiliyoruz.Ağırlıklı olarak kitap aşk anlatsa da macera ve aksiyonu da içerisinde barındırıyor.

''Güzel kadındı ama gözlerinde bir tuhaflık vardı.Gözlerini insanın gözlerine dikiyor,hiç kırpmıyordu.''

 

Kitabımın bir kısmında bu cümle geçiyor.Baş karakter Salih,Belinda'nın gözlerinden etkilendiği ve ilk gördüğü günden beri sürekli aklına bakışı geldiği için Bana Öyle Bakma...

 

Ömer ASLAN: Genç yazar olarak, eğlence kültürüne kayan gençlere yazmayı tavsiye edermisin?

Esra ERDAL: Yazmak için illa yetenekli olmak gerekmiyor.Her insan birşeyler yaşamıştır ve elbette yazacak şeyleri vardır.Boş vakit geçirmektense oturup,yazmak daha iyidir.Wattpad'de yazan birsürü genç arkadaşlar var.Gençler de orada yazarak hem güzel vakit geçirebilir hem de kendileri gibi yazmaya meraklı birsürü arkadaş edinebilirler.

 

Ömer ASLAN: Kitabınız çıkmadan medyada ilgi gördü. Dijital iletişimin güçlü olduğu bu dönemde kitabınızın ilgi görmesini neye bağlıyorsunuz?

Esra ERDAL: Teknoloji devrinde yaşıyoruz ve reklam ve tanıtımın büyük bir payı var.Özellikle sosyal medyanın gücü oldukça fazla.Kitabımın ilgi görmesinde sosyal medyanın oldukça fazla payı var diyebilirim...

 

Ömer ASLAN: Kitap yazmak isteyenlere ne tavsiye edebilirsiniz?

Esra ERDAL: Herkes bişeyler yazar ama kitap yazmak kolay iş değil.Bloglarda ya da internet sitelerinde yazmaya benzemez.Emek ve zaman ister..Yetenekli olma kısmı da var tabi.Kişi yazmaya hevesliyse ve yetenekli olduğuna inanıyorsa yayınevlerinin kapısını aralamalı.

 

 

Ömer ASLAN: Röportaj için teşekkür ederiz. Okucuyulara vermek istediğiniz mesajınız nedir?

Esra ERDAL:  Okumaktan ve yazmaktan asla vazgeçmeyin çünkü; kitaplar en iyi dostlardır ve sizi asla aldatmazlar...

YORUMLAR
 • yorum2016-01-01 09:49:44türker arat

  öncelikle genç yazara böyle güzel birkitap yazdıgından dolayı tebrik ediyorum
  başarılarının devamını diliyorum

 • yorum2015-12-30 19:14:57EROL

  KİTAPÇOKGÜZL
  BAŞARILARININDEVAMINI
  DİLERİM

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com