Advert
Advert
Advert

Yaz sporu için geç kalmadınız

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü’nce çocuklara ve gençlere yönelik yaz spor okulları açıldı.

Yaz sporu için geç kalmadınız
Yaz sporu için geç kalmadınız

Spora ve sporculara destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in talimatıyla başlatılan kurslar kapsamında basketbol, güreş, karate, judo ve benzeri branşlarda çocuk ve gençlere eğitimler veriliyor.

KAYITLAR SÜRÜYOR

Ücretsiz olarak hizmet veren yaz spor okullarının 1. Etapları tamamlanırken 2. Etap kayıtlar ise devam ediyor. Müracaatların Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa Birimi’ne yapıldığı yaz spor okullarına şimdiden büyük ilgi gösteriliyor.

1. Etapta 350 çocuğun kurs gördüğü basketbolda 2. Etapta 450 çocuğa basketbol kursu veriliyor. Diğer branşlarda ise çocukların sayısı 50 ila 60 arasında değişiyor

Karakoyun İş Merkezi Spor Salonu ile GAP Arena Spor Salonu ve kentin muhtelif semtlerinde yer alan semt sahalarının da kullanıldığı Yaz Spor Okullarında çocukların ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak kalmaları hedefleniyor.

BASKETBOL SPOR OKULU BİR İLK!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Yaz Spor Okulları kapsamında ilk defa basketbol yaz spor okulu açarken, Gap Arena Spor Salonu’nda haftanın 4 günü çocuklar spor yapıyor.

Antrenörlüğünü İbrahim Halil Gülle, Remzi Şen, Mehmet Garip Aksu’nun yaptığı basketbol yaz spor okulunda 6-16 yaş grupları arasında bay-bayan herkese basketbolun 1. kademe bilgileri uygulamalı olarak aktarılıyor. Kurslara ilginin oldukça yoğun olduğu gözlendi.

7’DEN 70’E “HERKES İÇİN SPOR”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin gençlere ve çocuklara yönelik kursların yanı sıra, “7’den 70’e “Herkes İçin Spor” sloganıyla yetişkinleri de spora teşvik etmek amacıyla bir kampanya başlattı.

Karakoyun İş Merkezi’nin zemin katında Büyükşehir Belediyesi’ne ait spor salonunu vatandaşlara ücretsiz olarak tahsis eden Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü 7’den 70’e herkesi spor yapmasını amaçlıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!