Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Yaz saat uygulamasıyla ilgili flaş karar!

Yaz saat uygulamasıyla ilgili flaş karar!

TÜRKİYE-Gün ışığından yararlanma ve daha fazla enerji tasarrufu sağlamak için Resmi Gazete'de yayınlanan 16 Mart tarihli Bakanlar Kurulu kararı sonrasında ileri alınan saatler bir daha geri alınmayacağı açıkladı! peki yaz saati uygulaması nasıl olacak? bir daha bu saat uygulanmayacak mı? herkes yaz saat uygulaması ne zaman sona erecek diye merakla beklerken flaş karar resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2016 Perşembe 07:14
Yaz saat uygulamasıyla ilgili flaş karar!

BALİKLİGOL.COM - Gün ışığından yararlanma ve daha fazla enerji tasarrufu sağlamak için Resmi Gazete'de yayınlanarak 16 Mart tarihli Bakanlar Kurulu kararı sonrasında 27 Mart Pazar 03.00’te itibaren ileri alınan saatler bundan böyle geri alınmayacak ve yıl boyu uygulanacak.

Aynı tarihli Bakanlar kurulu kararıyla yıl yaz saati uygulaması 30 Ekim Pazar günü sona erecek ve saatler 04.00'ten itibaren 1 saat geri alınacaktı. ancak Enerji ve Tabi Kaynakları bakanlığının 6/9/2016 tarihli yazısı uzerine Bakanlar kurulunca 7/9/2016 tarihli kararıyla iptal edildi.

Tüm türkiyede mesaji değişiklerini de beraberinde getiren ve günlerce uygulamada vatandaşlar arasında sıkınıtıya neden olan saatleri iler-geri alma uygulaması Bakanlar kurulu kararıyla iptal edilerek yıl boyu yaz saati uygulaması hakkındaki yönetmelik resmi gazetenin bugünkü sayısında yayınlanarak yürülüğe konuldu.

resmi gazetenin bugünkü sayısında yayınlanan karaname ile "30 ekim pazar günü saat 4:00'ten itibaren bir saat geri alınması" ibaresi yürürlükten kaldırıldı.
Kaynak: www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com