Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Yavuzeli'nde Antep fıstığı üreticilerine gübre dağıtıldı

Yavuzeli'nde Antep fıstığı üreticilerine gübre dağıtıldı

Antep fıstığında verimi artırmak amacıyla Gaziantep'in Yavuzeli ilçesinde fıstık üreticilerine toplam 25 ton özel "yeşil altın" gübresi dağıtıldı.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2015 Salı 20:20
Yavuzeli'nde Antep fıstığı üreticilerine gübre dağıtıldı

Gaziantep’in Yavuzeli ilçesinde düzenlenen törenle Antep fıstığı üreticilerine 25 ton özel gübre dağıtıldı. Fıstık üreticisi çiftçilere dağıtılan 100’er kilogramlık  gübrelerin Antep fıstığında kalite ve verimi artırdığı belirtildi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan gübre dağıtım töreninde konuşan, Büyükşehir Tarım Daire Başkanı İbrahim Yılmaz, Gaziantep'in tarım şehri olarak da anılması gerektiğini dile getirdi.

Programda açılış konuşmasını yapan Yavuzeli Ziraat Odası Başkanı Bekir Sakar, “Ziraat Odası olarak çiftçimizin her zaman yanındayız. Bu tür çalışmaların her zaman takipçisi ve destekçisi olacağız. Çiftçimizin ürününü yetiştirmesi ve bol mahsül alabilmesi için her türlü araştırmaları yapıyoruz.”dedi.

Daha sonra konuşan Büyükşehir Tarım Daire Başkanı İbrahim Yılmaz, Kentte 130 bin hektarda Antep fıstığı üretimi yapıldığını belirterek, Antep fıstığının en önemli probleminin beslenme olduğunu söyledi.

Yılmaz, “Fıstık ağaçlarımızın yaşam süresini artırmak için sayısı giderek azalan erkek fıstık ağaçlarımızın fidelerini topraklarla buluşturduk. Bu çalışmaların devamında ise üreticimizi rahatlatmak istedik. ‘Yeşil Altın’ taban gübresini dağıttık.”ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından çiftçilere, Antep fıstığı için özel olarak üretilen "yeşil altın" gübresi dağıtıldı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da iş başvuru kuyruğu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com