Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Yavuz İtalya'da konuştu,'HÜDA PAR bir İhya ve ıslah hareketidir'

Yavuz İtalya'da konuştu,'HÜDA PAR bir İhya ve ıslah hareketidir'

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Sekteri Mehmet Yavuz, Avrupa'daki temasları kapsamında İtalya'da sosyal ve kültürel hizmetlerini sürdüren Mevlana Vakfı Camisinde gurbetçilerle bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2015 Cumartesi 21:12
Yavuz İtalya'da konuştu,'HÜDA PAR bir İhya ve ıslah hareketidir'

HÜDA PAR Genel Sekreteri Mehmet Yavuz, İtalya'nın Como kentinde Mevlana Camisinde düzenlenen seminere katılarak bir konuşma yaptı.     

Yavuz, gurbetçilere hitaben yaptığı konuşmada, “İmtihana muhatap olmak Rabbin rızasına çok yakın olmaktır” diyerek imtihanın önemine vurgu yaptı.

“İmtihana muhatap olan insandır

Yavuz sözlerine şöyle devam etti:

"imtihana muhatap olan insan, Allah'ın seçtiği bir insandır. Yalnızlık tattırması, korkuyu tattırması, rızkını daraltması, kalabalıkların içerisinde yalnız bırakması, dostun sana olan sevgisinden dolayıdır. Çünkü O’na ulaşmak bu basamakları aşmaktan geçiyor. O halde çeşitli imtihanlara maruz kalarak sürgün edilen kardeşlerime nasihati yapmaktan utanırım. Hepimizi  özellikle bu zor ve zahmetli yolculukta sebat ettiğinizden dolayı tebrik ediyorum.  Bediüzzaman gibi, yalnız olmadığını anlayıp bu musibetin içinde gizli kalan o Rahmeti anlayıp sığındığı gibi  Allah’a (c.c) sığınmalıyız.”  

Hüda Par bir ihya hareketidir

Yavuz konuşmasının devamında, “Avrupa’da her türlü özgürlük var ama maneviyatı ölmüştür. Avrupa medeniyeti müslümanlardan almıştır. Her şey var ama aile yoktur. Ruhundaki kasırgaları dindiremedi. İstediği anlamda bir gençlik yetiştiremedi. Mululuğu yaşayamadı. Birbiri uğruna ölmeyi asla anlayamadı. Ensarlığı ve muhacirliği alamadı.  Birbirlerini sırf Allah için sevmeyi asla öğrenmedi. Yollar yaptı, köprüler yaptı. Evet insanın kolaylığı ve refahlığı için her şeyi yaptı. Evet tüm bunlar insanlığın faydasınadır. Bunu olumlu görüyoruz. Ve bulunmuş olduğumuz memleketlerde buna katkı sağladığımızı söylüyoruz. Biz yapıcı insanlar olarak, yeryüzünde iman edici insanlar olarak, ihya hareketi mensupları olarak, ıslah hareketi mensupları olarak, kimden gelirse gelsin her türlü olumlu hareketi tebrik  ediyoruz. İnsanlığın faydasına olan her şeyi takdir ediyoruz ve katkı sunuyoruz. Bunu her platformda dile getirdiğimizi özellikle belirtmek isterim.” ifadelerini kullandı.

Sonuçları belirleyen Allah'ın iradesidir

''Biz Allah'ın işine karışamayız. İsterse sesimiz üç kişiye gitsin. Bizim görevimiz İmkanlar dahilinde mekan oluşturmaktır” diyen Yavuz,” Söze tesir veren Allah'tır. Bu  camide görev ezan okumaktır.  Onu yayacak olan ise Allah'tır. Devrimleri gerçekleştirmek isteyen Allah'tır. O'nun (cc) izni olmadan bir yaprak düşmez dalından, düşmeyecek de. O halde biz üzerimize düşeni yapmalıyız. İçinde bulunduğumuz durumu anlayıp, Allah'a teslim olmalıyız.   Biz

işimizi yapmalıyız, O'nun (cc) işine karışmamalıyız. Sonuçların sahibi Allah'tır. Sonuçları belirleyecek olan O'nun (cc) iradesidir. Bataklığa düşenlerin imanına vesile olmak zorundayız. Onların hidayetine vesile olmalıyız. Önce kendi çocuklarımızdan başlamalıyız. Ebeveyn olarak büyük mesuliyetimiz  var. Kendimizi ve çocuklarımızı cehennem ateşinden korumalıyız.'' şeklinde konuştu.

HÜDA PAR Genel Sekreteri Mehmet Yavuz Konuşmasının sonunda, programa katılan gurbetçilere HÜDA PAR'ın parti programını okumalarını  tavsiye ederek  sözlerine son verdi.

Program konuşmanın ardından misafirlere yapılan ikramlarla son buldu.   

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

İran'da neler oluyor? Devrim muhafızları karargahı ateşe verildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com