Advert
Advert
Advert

Yavuz: Halkımızın sorunlarını Mecliste dile getireceğiz

7 Haziran 2015 Milletvekili Seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarına hız veren HÜDA PAR’ın desteklediği Şanlıurfa bağımsız milletvekili adayı Mehmet Yavuz, Harran ilçesinde esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Yavuz: Halkımızın sorunlarını Mecliste dile getireceğiz
Yavuz: Halkımızın sorunlarını Mecliste dile getireceğizSeçim çalışmaları kapsamında Harran ilçesindeki esnafın sorunlarını dinleyen Şanlıurfa bağımsız milletvekili adayı Mehmet Yavuz, “Halkımız teveccüh gösterirse yaşadıkları sorunları Mecliste dile getireceğiz.” dedi.

Harran esnafının büyük ilgisiyle karşılaşan Yavuz, esnafla sohbet ederek sorunlarını dinledi. Harran ilçesinin sorunlarını dile getiren esnaf ilçenin sıkıntılar içerisinde yüzdüğünü belirtti.

Bir köyün bile Harran’dan daha gelişmiş olduğunu ifade eden esnaf, Harran’ın sit alanı ilan edilmesi nedeniyle, ne bir ev yapılabildiğini, ne de yıkılabildiğini,  tarlalarda tarım yapılamadığını, yolların sit alanı olması nedeniyle de ne asfalt, nede parke taşı yapıldığını ifade etti.

 “Batıdaki bir köy bile Harran’dan daha bakımlı”

Tarihi geçmişi dolayısıyla ilçeye birçok turist geldiğini  ifade eden Haranlılar,  esnaf olarak utandıklarını, yolların toz içerisinde olduğunu, ne bir çevre temizliğinin yapıldığını, gelen turistler için   bir konaklama yerinin, ne de bir tuvaletin olduğunu ifade etti. Harran’a en yüksek ödeneğin yapılmasına rağmen en bakımsız ilçe olduğunu ileri süren esnaf, batı bölgelerindeki bir köyün bile daha bakımlı olduğunu belirterek sorunların gündeme getirilmesini istedi.

Sorunları not alarak TV programında gündeme getireceğini ifade eden Yavuz, halkın teveccüh göstermesiyle Mecliste de bu sorunları gündeme getireceğini, İslami bir muhalefet için Harran ilçesinin oylarına talip olduğunu söyledi.

Esnaf ziyaretlerine devam eden Yavuz’un  bir kaynakçı dükkânında eline malzeme alıp kaynak yapması renkli görüntüler oluşturdu.

Daha sonra Harran ilçesinde bulunan Hayat El Harrani Hazretlerinin kabrini ziyaret eden Yavuz ve beraberindeki heyet, burada dua ettikten sonra ilçeden ayrıldı. (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret