Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Yavuz; Gayri menkul satış yetkisi valide

Yavuz; Gayri menkul satış yetkisi valide

Şanlıurfa İl Genel Meclisi mülkiyeti İl Özel idaresine ait olan bazı gayrimenkullerin satışı için yetkiyi Vali Celalettin Güvenç'e verdi.

Giriş Tarihi: 16 Ekim 2012 Salı 11:47
Yavuz; Gayri menkul satış yetkisi valide

Şanlıurfa Merkez Kamberiye  mahallesi ve Karaköprü Beldesinde bulunan bazı gayrimenkuller satışı için yeniden ihaleye çıkartıldı. İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, yaptığı açıklamada' Şanlıurfa ve İlçelerimizde çok sayıda köy ve mezranın yol, su ve diğer ihtiyaclarını karşılamak üzere İl özel idaresine  ek bütçe yapmamız gerekmektedir. Bu amaçla mülkiyeti İl Özel idaresine ait olan  bazı  taşınmazların satışı için Sn.Vali Celalettin Güvenç ve İl encümenine bir kez daha yetki verdik,'dedi.

 

KAMBERİYE MAHALLESİNDE Kİ LOJMANLAR

Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait, merkez Kamberiye Mahallesi, 136 ada, 32 numaralı parselde kayıtlı 511,16 m² yüzölçümlü 1 adet bodrum, 8 adet dükkan, 1 adet Kızılay aşevi ve 15 daireli kargir bina vasıflı taşınmaz malın, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu çerçevesinde 2.410.000,00 TL muhammen bedel üzerinden 29/12/2011 tarihinde İl Encümenince yapılan satış ihalesine talipli çıkmadığından ihale iptal edilmiştir. İhaleye fazla katılımının sağlanması amacıyla muhammen bedeli 2.004.638,00 TL’ye düşürülmüş, ödeme şartları ise % 50’si peşin geriye kalanı ise 3’er aylık vadelerle 2 eşit taksitte ödeme kolaylığı ile cazip hale getirilerek, 18/10/2012 tarihinde yeniden satış ihalesi yapılacaktır.

 

KARAKÖPRÜ  VE  SIRRINDAKİ  ARSALAR

Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait, merkez Karaköprü Mahallesinde 14, Sırrın Mahallesinde ise 2 adet olmak üzere toplam 16 adet arsa vasıflı taşınmaz mallar 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu çerçevesinde 04/10/2012 tarihinde İl Encümenince yapılan satış ihalesine talipli çıkmadığından ihale iptal edilmiştir. İhaleye fazla katılımın sağlanması amacıyla muhammen bedelleri düşürülerek ve ödeme şartları da cazip hale getirilerek yeniden satış ihaleleri yapılacaktır.

ilgilerin  İl Özel idaresi Emlak servisine müracaat etmeleri gerekmektedir.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com