Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Yavuz: Çözüm sürecinde aynı hatalara düşülmemelidir

Yavuz: Çözüm sürecinde aynı hatalara düşülmemelidir

HÜDA PAR Genel Sekreteri Mehmet Yavuz, çözüm sürecinde 6-8 Ekim katliamını netice veren hata ve yanlışların tekrar yapılmaması için yoğun bir çaba içerisine girilmesi gerektiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 20 Kasım 2015 Cuma 17:27
Yavuz: Çözüm sürecinde aynı hatalara düşülmemelidir

HÜDA PAR Genel Sekreteri Mehmet Yavuz ve beraberindeki heyet, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay’ı ziyaret etti. Ziyarette, Yasin Börü davası ve çözüm süreci hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Çözüm sürecinde 6-8 Ekim katliamını netice veren olayların bu topraklarda daha önce yaşanmayan bir barbarlık olduğu, Yasin ve arkadaşlarına sahip çıkmanın insani ve İslami bir görev olduğu dile getirildi.

Yasin Börü ve arkadaşlarının davasına verdikleri destekten ötürü, Bem-Bir-Sen camiasına teşekkür eden Yavuz, bu davaya destek vermenin insani erdemlerle alakalı olduğunu, Yasin ve arkadaşlarına sahip çıkmanın kimseyi HÜDA PAR'lı yapmayacağını, aksine medeni birer insan yapacağını söyledi. Yavuz, tarihte eşine az rastlanır bu barbarlık ve vahşet karşısında sessiz kalmanın doğru olmayacağını belirtti.

“Aktörlerin söylemleri bizi kaygılandırıyor”

Çözüm sürecinde 6-8 Ekim katliamını netice veren hata ve yanlışların tekrar yapılmaması için hep beraber yoğun bir çaba içerisine girilmesi gerektiğini ifade eden Yavuz, hükümet adına eski süreci yürüten aktörlerin fiyaskoyla neticelenen sürecin başlangıcındaki tavır ve söylemlere benzer bir tutum sergilemeye başladıklarını, bunun da kendilerini kaygılandırdığını belirtti.

Baştan beri Kürt halkının insani ve İslami taleplerinin hiç kimse ile pazarlık konusu yapılmaması, çözüm adına ortaya konan reçetenin topyekûn Kürt halkının içine sinen bir yapıda olması gerektiğini dile getirdiklerini söyleyen Yavuz, sistemin tekçi yapısından kaynaklanan sorunları çözme ile örgüte silah bıraktırma meselesinin birbirine karıştırılmaması gerektiğini ifade etti.

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Yasin Börü ve arkadaşlarının davasına destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Yasin Börü davasına sahip çıkmanın hem insani, hem İslami, hem ahlaki, hem de vicdani bir mesele olduğuna dikkat çekerek, bu insanlık dışı vahşeti tüm kesimlerin şiddetle ve nefretle kınaması gerektiğini belirtti.

Çözüm sürecinde HÜDA PAR'la benzer hassasiyet ve endişeleri taşıdıklarını belirten Turbay, hükümet kanadından yetkililerle yaptıkları görüşmelerde de bunları dile getirdiklerini ve bundan sonra da dile getirmeye devam edeceklerini ifade etti.  (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com