Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Yaşlılık kesinlikle bir hastalık değildir"

"Yaşlılık kesinlikle bir hastalık değildir"

'1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü' nedeniyle Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürü Doktor Fatih Mehmet Aslan, Dünya Sağlık Örgütünün 65 yaş ve üzeri bireyleri "Yaşlı" olarak tanımladığını belirterek, yaşlılığın bir hastalık olmadığını söyledi.

Giriş Tarihi: 30 Eylül 2014 Salı 19:31

 Diyarbakır Sağlığı Müdürü Doktor Fatih Mehmet Aslan ‘1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’ dolayısıyla yaptığı açıklamada, yaşlılığın insan büyümesinin bittiği yerde başlayan, gerek fiziksel gerekse zihinsel gücünün azaldığını ifade ederek bu dönemin hayatın sonuna kadar devam eden bir dönem olduğunu belirtti.

Yaşlılığın kesinlikle bir hastalık olmadığını ve çocukluk, erişkinlik gibi geçirilen psikolojik, fizyolojik, biyolojik değişimleri içeren normal bir süreç olduğunu açıklayan Diyarbakır Sağlığı Müdürü Aslan, yaşlılığın yaşamın doğal bir bölümü olduğunu söyledi.

Aslan açıklamasının devamında, Türkiye’de sağlık hizmetlerinde artışın, doğum oranında ise azalma olduğunu dile getirerek, “ Türkiye’nin kentleşme ve aile yapısındaki değişmeler yaşlı nüfus oranında artışa neden olmaktadır. Nüfusun yaşlanması yeni sorunlar ortaya çıkarmakta, yeni hizmet gereksinimlerini gündeme getirmektedir. Bunun yanı sıra yaşlılık döneminde yeterli ve dengeli beslenmenin sağlanması, yaşam tarzı değişikliği yaşam süresinin ve kalitesinin arttırılmasında önem taşımaktadır.” diyerek Tüm yaşlılara sevdikleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir yaşam diledi. (Hüseyin İçli - İLKHA)

                 

                                                                                             


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karaköprü'de yeni yollar açılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com