Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam "Yaşlılarımız en değerlilerimizdir"

"Yaşlılarımız en değerlilerimizdir"

Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Batman Valisi Azmi Çelik, yaşlıların dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklar olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 30 Eylül 2014 Salı 19:20

 Batman Valisi Azmi Çelik, “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü” nedeniyle yazılı basın açıklaması yaptı. Yaşlılığın hayatın çok özel bir dönemi olduğunu söyleyen Çelik, “Yaşlılık dönemi, itibar gerektirmektedir. Bu aynı zamanda bir minnet borcudur. Toplumumuzun temel direkleri olan, yaşamının en önemli yıllarını toplumu ve ailesi uğruna harcayan yaşlılarımız, yaşanmışlıklarıyla geçmişimiz; örnek aldığımız tecrübeleriyle geleceğimizdir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Bugün hâlâ millet olma bilincini taşıyorsak, aile olmanın kutsallığına olan inancımızla evlatlarımızı yetiştirebiliyorsak yaşlılarımızın geçmişle bugün arasında kurdukları köprü sayesindedir.” dedi.

Vali Çelik, “Yaşlılara, ihtiyaç duydukları konularda destek vermek, onlarla sevgi ve saygıya dayalı ilişkiler kurmak örf ve adetlerimizde önemli bir yere sahiptir. Yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak, onlara gereken saygıyı ve ihtimamı göstermek, toplum olarak hepimizin görevidir.” ifadelerini kullandı. (M.Fatih Akgül-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

ÜNLÜ BESTEKAR ABDULLAH BALAK EBEDİYETE UĞURLANDI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com