Advert
Advert
Advert

"Yaşlılarımız en değerlilerimizdir"

Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Batman Valisi Azmi Çelik, yaşlıların dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklar olduğunu söyledi.

 Batman Valisi Azmi Çelik, “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü” nedeniyle yazılı basın açıklaması yaptı. Yaşlılığın hayatın çok özel bir dönemi olduğunu söyleyen Çelik, “Yaşlılık dönemi, itibar gerektirmektedir. Bu aynı zamanda bir minnet borcudur. Toplumumuzun temel direkleri olan, yaşamının en önemli yıllarını toplumu ve ailesi uğruna harcayan yaşlılarımız, yaşanmışlıklarıyla geçmişimiz; örnek aldığımız tecrübeleriyle geleceğimizdir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Bugün hâlâ millet olma bilincini taşıyorsak, aile olmanın kutsallığına olan inancımızla evlatlarımızı yetiştirebiliyorsak yaşlılarımızın geçmişle bugün arasında kurdukları köprü sayesindedir.” dedi.

Vali Çelik, “Yaşlılara, ihtiyaç duydukları konularda destek vermek, onlarla sevgi ve saygıya dayalı ilişkiler kurmak örf ve adetlerimizde önemli bir yere sahiptir. Yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak, onlara gereken saygıyı ve ihtimamı göstermek, toplum olarak hepimizin görevidir.” ifadelerini kullandı. (M.Fatih Akgül-İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Harran Üniversitesinden müthiş çalışma: Helal kesimle hayvan acı çekmiyor
Harran Üniversitesinden müthiş çalışma: Helal kesimle hayvan acı çekmiyor
Urfa’da FETÖ davası başladı: 104 kişi yargılandığı davada 10 tahliye
Urfa’da FETÖ davası başladı: 104 kişi yargılandığı davada 10 tahliye