Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'Yasinler Aytaçlar Kerbela'yı yaşarken biz neredeyiz?'

'Yasinler Aytaçlar Kerbela'yı yaşarken biz neredeyiz?'

Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen "Kerbela ve Aşura" programında konuşan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, "Bugün Aytaçlar, Yasinler Kerbela'yı yaşarken biz neredeyiz?" diye sordu.

Giriş Tarihi: 31 Ekim 2015 Cumartesi 12:16
'Yasinler Aytaçlar Kerbela'yı yaşarken biz neredeyiz?'

Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğü tarafından “Kerbela ve Aşura” isimli bir program düzenledi. Programda bir konuşma yapan HÜDA PAR Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, “Bugün Aytaçlar, Yasinler Kerbela’yı yaşarken biz neredeyiz?” diye sordu.

Hasan Yazgılı’nın sunumuyla gerçekleşen program İlahiyatçı Bekir Çakmak Hoca’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayıp Kerbela’yı anlatan bir sinevizyon gösterimi ile devam etti. Programa halkın yoğun ilgisi gösterdiği görüldü.

Programın yapıldığı salon saatler öncesinde hıncahınç dolduğu gözlenirken, İkra İlahi Grubu günün anlam ve önemine binaen ezgiler seslendirdi.

Daha sonra, “Sizler Kerbela döneminde yaşasaydınız nerede olacaktınız? veya Kerbela bugün yaşansa bizler nerede olacağız?” diye sorarak konuşmasına başlayan Said Şahin, şunları söyledi: “Değerli kardeşler, Kerbela üzerine ağıtlar yakıp ağlamak önemli, fakat mesele sadece Kerbela’ya ağlamak meselesi değil. Mesele sadece gözyaşı dökme meselesi değil. Kerbela’da Hz. Hüseyin’i öldüren Kufe halkı da ağladı. Hem öldürdüler hem ağladılar. Bile bile de öldürdüler. Değerli kardeşler o yüzden soruyorum, demeyin ‘Biz Müslümanız elbette Hz. Hüseyin’in yanında yer alacaktık.’ Öyle kolay değil. Bugün Kerbela yaşanıyor biz neredeyiz? Bugün Doğu’da, Güneydoğu’da Yasinler, Aytaçlar öldürülürken biz neredeyiz. Suriye’de, Irak’ta, Arakan’da Kerbela yaşanırken biz neredeyiz?”

Yaklaşık 1400 yıl önce yaşanan Kerbela faciasından kesitle anlatan Şahin, Kerbela’nın ibretlerle dolu olduğunu ve bugünün Müslümanlarının önemli dersler çıkarmaları gerektiğini söyleyerek, “Namaz kılıp oruç tuttuğunuz halde imtihanı kaybedebilirsiniz. Onun için Kerbela’yı iyi anlamak lazım.” dedi.

Şahin’in konuşmasının ardından Hümeyra Turan isimli minik bir kız çocuğunun okuduğu Kerbela şiiri ile salonda duygusal anlar yaşandı. Program yapılan dua ile son buldu. (Zeki Aras/Sezer Özer –İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Erdoğan'a Suikast olmazsa...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com