Advert
Advert
Advert

"Yasin ve arkadaşlarının katledilişi bir dönüm noktasıdır"

Yasin Börü ve arkadaşlarının katledilmesini bir dönüm noktası olarak değerlendiren Diyarbakır'ın Sur ilçesi eski belediyesi başkanı Cemal Toptancı, böyle bir vahşetin insanlık tarihinde görülmediğini söyledi.

Geçen yıl 6-7 Ekim’de Kurban Bayramı’nda fakir ve muhtaç ailelere kurban eti dağıtırken katledilen Yasin Börü, Hasan Gökgöz, Riyat Güneş ve Ahmet Hüseyin Dakak’ın vahşice katledildiğini ifade eden Diyarbakır'ın Sur ilçesi eski belediyesi başkanı Cemal Toptancı, yaşanan vahşetin bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Yasin Börü ve arkadaşlarının Hz. İbrahim’in yolunda kurban eti dağıtırken şehit edildiğini belirten Toptancı, böyle bir vahşet ve öldürme şeklinin ne Kürt tarihinde ne de insanlık tarihinde yaşanmadığına dikkat çekti.

“Bu vahşet Kürtler için bir milat olmalı”

Yasin Börü ve arkadaşlarının katledilme olaylarının Kürtler açısından bir dönüm noktası ve milat olması gerektiği değerlendirmesinde bulunan Toptancı, Yasin Börü cinayetinin insanlık tarihine ibret verici bir not olarak düştüğünü söyledi.

PKK/HDP çizgisinin sebep olduğu yozlaşmış bir genç nesille karşı karşıya olduğumuzu belirten Toptancı, “Dinden, inançtan beri yetişmiş bir nesille karşı karşıya gelmiş durumdayız. Peki,‘bu neslin yetişmesindeki sebep nedir, bu şekildeki bir nesli bize niçin dayatıyorlar, buna karşı biz ne yapmalıyız?’ diye kendimize sormamız lazım. Bu çocukların, insanların ölmemesi için elimizden geleni yapmamız lazım.”diye konuştu.  (Ayhan Kaya, A.Hakim Kurt - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!