Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Yasin Küçük ‘Bu Ayıp Size Yeter’

Yasin Küçük ‘Bu Ayıp Size Yeter’

Profesyonel Fotoğraf Sanatçıları Dernek Başkanı (PFSD) Yasin Küçük, Şanlurfa’da Güzel sanatlar Galerisi ve Sergi Salonunun Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu devredilecek olmasına sert tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2012 Perşembe 12:05

Yasin Küçük ‘Bu Ayıp Size Yeter’
Profesyonel Fotoğraf Sanatçıları Dernek Başkanı (PFSD) Yasin Küçük, Şanlurfa’da Güzel sanatlar Galerisi ve Sergi Salonunun Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu devredilecek olmasına sert tepki gösterdi.

Küçük; Sanata ve Sanatçılara desteklediklerini her fırsatta dile getiren kurum, kuruluş ve Sanat ve Urfa sevdalılarının bu duyarsızlığı ve vurdumduymazlığı kendilerini çok üzdüğünü, Güzel sanatlar Galerisi ve Sergi Salonu bir oldu bitti ile kapatılmaya çalışılırken hiç kimseden ses çıkmamasını eleştirdi.
İşte Profesyonel Fotoğraf Sanatçıları Dernek Başkanı (PFSD) Yasin Küçük’ün yaptıpı o açıklama:
“Bir toplumun ne kadar eğitimli ve kültür düzeyinin yüksek olduğu, sanata ve sanatçıya verdiği destekle ölçülür. Bir toplumun sanatçı ve aydınları ne kadar fazla ise; o toplum içerisindeki yaşam kalitesi o nispette büyüktür. Sanatçı ve aydınlar bir toplumun refleksleridir. Topluma en önemli katkı yine sanatçı ve aydınlardan gelir.

Şanlurfa’da Güzel sanatlar Galerisi ve Sergi Salonu bir oldu bitti ile kapatılmaya çalışılıyor. Urfa’nın ilk ve tek Sanat Galerisi ve Sergi Salonu olan bu yapı 1989 yılından beri Şanlıurfa’ya hizmet vermektedir.
.
Yılda ortalama 10 - 15 arası Geleneksel El Sanatları ve Türk süsleme Sanatı Kursları başta olmak üzeri ve sayısız sergi açan ve sergi salonunu herkese ve her kuruma açık olan ve Sayısız Kursiyer ve Sanatçı yetiştiren bu Galeri Kapatılıyor.

Buraya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu getirtiliyor, bu kurumun vazifesi bildiğim kadarı ile Kültür ve Tabiat Varlıklarını korumak olmalı Kültür varlıklarını gasp etmek değil, Kültür ve Tabiat varlıklarını ortaya koyan insandır, insan olmazsa ortaya çıkacak olan kültür ve tabiat varlığı kalmaz.

Şanlıurfa’da son 60 yıldır, özellikle 1980 den sonra Tarihi ve Kültürel mirasının nasıl yağmalandığı ve yıkıldığı gözler önündedir. İşi Kültür varlıklarını ve onu yapan ustaları korumak olan bir kurumun, Şehri en gözde ve nadide bir kurumu olan Galerinin yerine geçip, bu Galerinin kapatılması, Hayat damarlarımızı koparılması demektir.

Sanata ve Sanatçılara desteklediklerini her fırsatta dile getiren kurum, kuruluş ve Sanat ve Urfa sevdalılarının bu duyarsızlığı ve vurdumduymazlığı bizi son derece üzmüştür.

Buradan Başta sayın Bakanımız Faruk Çelik olmak üzere, Şanlıurfa Millet vekillerini, Şanlıurfa Valimizi, Belediye başkanımızı, Kent konseyimizi ve tüm Sivil Toplum Kuruluşlarımızı ve Şanlıurfa Sevdalılarını, Güzel Sanat Galerimize sahip çıkmaya davet ediyorum.

Güzel Sanat Galerisi Şanlıurfa’nın en büyük kültürel mirasıdır, Şehrimize ve Kültürel Değerlerimize Sahip çıkalım.”
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Taha Ün, Urfa’da Gençlerle Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com