Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Yasin Börü ve arkadaşları Balıklıgöl'de anılacak

Yasin Börü ve arkadaşları Balıklıgöl'de anılacak

Geçen yıl 6-7 Ekim'de PKK/HDP'liler tarafından Yasin Börü ve arkadaşlarının katledilmesinin yıldönümü nedeniyle Peygamber Sevdalıları Platformu Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü tarafından basın açıklaması düzenlenecek.

Giriş Tarihi: 8 Ekim 2015 Perşembe 20:20
Yasin Börü ve arkadaşları Balıklıgöl'de anılacak

Geçen yıl Kurban Bayramı'nda fakir ailelere kurban eti dağıtırken PKK/HDP'liler tarafından vahşice katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarının şehadet yıldönümü nedeniyle, Peygamber Sevdalıları Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü tarafından yarın Cuma namazı çıkışı Balıklıgöl önünde basın açıklaması düzenlenecek.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Peygamber Sevdalıları Platformu Şanlıurfa İl Koordinatörü İbrahim Halil Göven, Tüm Şanlıurfa halkını basın açıklamasına davet etti.

Göven, “Halkımıza Yasin Börü’nün katledilme yıl dönümünde Yasin ve arkadaşlarını unutmadığımızı, unutturmadığımızı, unutturmayacağımızı göstermek için yarın kitlesel bir basın açıklaması düzenleyeceğiz. Düzenleyeceğimiz basın açıklamasına tüm halkımızı, STK’ları, zulme ve zalime karşı duyarlı herkesi davet ediyoruz.” dedi.

Yasin Börü ve arkadaşlarının vahşice katledildiğini hatırlatan Göven, “Allah şehitlerimizin ailelerine yardım etsin, onlara sabırlar versin. Zalimler hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklardır. Şehit Yasin Börü ve arkadaşları fakirlere et dağıtırken vahşice katledildiler. Onlar üçüncü kattan atıldı, arabayla üzerlerinden geçildi, taşlarla kafaları ezildi, Molotof ile vücutları yakıldı, bedenleri tanınmayacak hale getirildi daha sonra adice o insanların üzerlerinde ki değerli eşyalar alınmış ve bunlar yapılırken kadınlarda onlara zılgıtlarla destek veriyordu. Biz bunları yapanları Allah’a havale ediyoruz. Tüm halkımızı bu zulme karşı, mazlumun yanında yer almaya davet ediyoruz.” diye konuştu.

“Azmettirenler neden yargılanmıyor?”

Zalimlerin hiçbir zaman galip gelemeyeceklerini belirten Göven, “Zalimler hiçbir zaman hedefine ulaşmamış ve ulaşamayacaktır. Katiller yargılanıyor peki katliamı azmettirenler neden yargılanmıyor?  Azmettirenler de azmettiriciler kadar suçludurlar. Yargılanmanın adilce olduğuna inanmıyoruz.  İnşallah adalet yerini bulur fakat çok da ümitli değiliz. Bir Cumali, bir Riyad, bir Hüseyin, bir Yasin şehit oldu ama şu an onların yolunu sürdürecek binlerce insan oluştu.” ifadelerini kullandı. (Mustafa Bikeç-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da işte çıkarılan belediye personeli intihara kalkıştı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com