Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Yasin Börü davasının 3'üncü duruşması devam ediyor

Yasin Börü davasının 3'üncü duruşması devam ediyor

​Diyarbakır'da, 6-7 Ekim 2014'te Kobani olaylarında PKK'liler tarafından katledilen edilen Şehit Yasin Börü ve arkadaşlarının 3'üncü duruşması sanıkların ifadeleriyle devam ediyor.

Giriş Tarihi: 7 Ocak 2016 Perşembe 14:32
Yasin Börü davasının 3'üncü duruşması devam ediyor

Diyarbakır'da, 6-7 Ekim 2014'te Kobani bahanesiyle gerçekleştirilen olaylarda Yasin Börü, Hüseyin Dakak, Riyad Güneş ve Hasan Gökgöz'ün şehit edilmesine ilişkin 17'si tutuklu 34 sanığın yargılandığı davanın üçüncü duruşması, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam ediyor.

Güvenlik gerekçesiyle Ankara'ya nakledilen dava, sanık ve izleyici çokluğu nedeniyle Ankara 10. ile Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemelerinin birleştirilen salonunda görülüyor.

Yapılan duruşmada ilk olarak yaşanan olaylarda yaralı olarak kurtulan Yusuf Er olay anını anlattı.

Er olayı anlattıktan sonra mahkeme başkanının izniyle katil zanlılarının teşhisi için sanıkların önüne kadar yürüdü. Sanıkların yüzüne bakan Er; Uğur Doğanay, Abdurrahim Pamuk, Hasan Okçu, Ahmet Tural’ı olay yerinde gördüğünü söyleyerek teşhis etti.

Mahkeme başladığından bu yana ilk defa mahkeme karşısında ifade veren Yusuf Er, yaşanan olayları bütün yönleriyle anlattı.

Er’den sonra  Yasin Börü’nün annesi Hatice Börü, Hasan Gökgöz’ün annesi Mehtap Gökgöz, Riyad Güneş’in annesi Kimet Güneş ve  Hüseyin Dakak’ın annesi Zerife Dakak konuştu. Çocukları katledilen anneler Selahattin Demirtaş, Zübeyde Zümrüt ve Gültan Kışanak’tan şikayetçi olduklarını belirterek tahliye edilenlerin tekrar tutuklanmasını talep ettiler.

Mahkemede konuşan Şehit Yasin Börü’nün annesi, sanıkların ailelerine seslendi ve şunları söyledi; “Burada bulunan katillerin annelerine sesleniyorum nasıl çocuk yetiştirmişsiniz Yasinim size ne yapmıştı daha 16 yaşında bir çocuktu benden izinsiz dışarı bile çıkmazdı. Ne yapmıştı size böyle canavarca öldürdünüz onu.”

Şehit Hasan Gökgöz’ün annesi ise yaptığı Kürtçe konuşmada olay anını ve şehit Hasan’ın kendisiyle olan son konuşmasını anlattı.

Şehit yakınlarından sonra tutuksuz sanıklardan bir kaçı dinlendikten sonra öğle arasına gidildi. Duruşma devam ediyor. (Zeki Aras, Sezer Özer- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Evlilik programlarındaki rezalet gündemden düşmüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com