Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Yaşantımızı Başkalarına Benzetmeyin

Yaşantımızı Başkalarına Benzetmeyin

Din Bir Der Ş.Urfa Şb Başkanı ve sitemiz yazarı Mehmet Cengiz;İnanan insanların mübarek gün ve geceleri Dinimizde bellidir. dedi..

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2011 Pazartesi 12:59
Yaşantımızı Başkalarına Benzetmeyin
İnanan insanların mübarek gün ve geceleri Dinimizde bellidir. Hicri yılbaşımızı geride bıraktık, toplumda coşkulu bir hareket göremedik, Müslümanlar bile öz benliğinden koparılmış, yılbaşının yaklaştığı şu günlerde, bilet Satış noktalarında, Ahmetler yılbaşı biletini almak için sıraya girmiş. Bizi bozan ifsat eden şebekeleri madde elde etmek için her şeyi deniyorlar.

İslam dışı sistemlerine göre kendi adetleri olabilir, Müslümanın bunların adetlerini inanç emirlerini kendilerine bulaştırmaları en az dalalettir.”Kim kendisini bir kavme benzetirse oda onlardan olur” Hadis-i şerif mucibince, Müslümanın Hıristiyan âdeti olan bir gecesi yoktur. Bu Noel gecesinde zerre kadar imanı olan bir Müslüman, geceye has bir eylemde bulunamaz. Bulunursa günahkâr olur.

Müslüman’a düşen bu gecede erken yatmak, televizyon düğmesini kapatmak, eğlenceli, hiç bir kanalı seyretmemek, Nefis muhasebesi yapmaktır. Hindi kesmek, çam fidanlarını devirmek, alkol tüketmek, Hıristiyan âdetidir. Hz.İsa (A:S:) Allah’ın yeryüzüne gönderdiği peygamberdir. Hıristiyanlar tahrif edilmiş İncil ile Allah resulüne iftira ediyorlar. Biz Müslümanlar Hz. İsa’yı Hıristiyanlardan daha çok severiz.

Din Bir Der Ş.Urfa şubesi olarak Müslüman halkımızı bu konuda uyarmayı bir görev addediyoruz. Kaynağı Kuran, Sünnet, Fıkıh olan bir dinin mensupları Müslümanlar Hurafelere, Hıristiyan severlere, dinimizde olmayan adetlere kanmamalarıdır.Mehmet CENGİZ

DİN BİR DER Ş.URFA ŞB BAŞKANI
www.balıklıgöl.com


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com