Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Yaşanan olaylar her kesimden halkı mağdur ediyor

Yaşanan olaylar her kesimden halkı mağdur ediyor

Bölgede yaşanan şiddet olayları, her kesimi etkilediği gibi saman satıcılarını da olumsuz yönde etkiledi. Olaylardan dolayı iş yapamaz hale geldiklerini belirten satıcılar, huzursuzluk ortamının bir an önce son bulmasını istediler.

Giriş Tarihi: 18 Eylül 2015 Cuma 14:06
Yaşanan olaylar her kesimden halkı mağdur ediyor

Türkiye’de ve özellikle bölgede yaşanan şiddet olayları, halkı mağdur etmeye devam ediyor. Yeniden başlayan çatışma ortamıyla esnaf, yatırımcı, sanayici, işadamı ve her kesimden halkın zarara uğraması huzursuzluğu da beraberinde getiriyor.

Çatışmaların mağduriyet yaşattığı bir diğer kesim de saman satıcıları oldu. Olaylardan nasibini alan satıcılar, işlerinin durma noktasına geldiğini belirterek, bir an önce tekrar huzurun sağlanması gerektiğini söylediler.

Hayvan yemi olarak kullanılan saman satışlarının olaylardan dolayı azaldığını belirten Mehmet Zeki Erin, bölgede yaşanan şiddet olaylarından olumsuz etkilendiklerini ifade ederek, iş yapamaz hale geldiklerini vurguladı.

Saman satarak 13 nüfusun tek başına geçimini sağlayan Erin, “10-15 gündür piyasaya geliyorum ve şuana kadar bu günler arasında 2 çuval saman satamadım. Bu seneye göre geçen sene işlerimiz daha iyiydi. Saman geçen sene kilosu 80 kuruştu. Şimdi ise 50 kuruşa satıyoruz. Saman çok olmasına rağmen satış yapamıyoruz. Bizler sadece huzur istiyoruz. Olaylardan dolayı işlerimiz olmuyor. Halk bundan dolayı çok tedirgindir, ne yapacağını bilmiyor. Bu yüzden tüm herkesin işi durmuş durumda. Bizler düşmanlık istemiyoruz. Kürtler ve Türkler kardeştirler. Bizler bir bayrak altında kardeşçe yaşamak istiyoruz. Buraların Suriye gibi olmasını istemiyoruz.” dedi.

Olaylardan dolayı çok olmasına rağmen geçen seneye göre saman satışında bir hayli azalma olduğunu ifade eden Kemal Saçan, “Bu yaşanan olaylardan dolayı işlerimiz olmuyor. Saman çoktur ama işlerimiz olmuyor. Herkes tedirgindir. Saman bu sene çok olmasına rağmen satışlarımız pek olmuyor. Samanın fiyatı düşük olmasına rağmen kimse rağbet göstermiyor. Bu olaylar bizi de etkiledi. Bizler sadece huzur istiyoruz. Herkesin kardeşçe yaşamasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.  (M.Fatih Akgül/M.Sait Çelik - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Düğün magandaları bu kez damadı vurdu, damat öldü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com