Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Yaşanan olaylar Batman'a hasta göçü başlattı

Yaşanan olaylar Batman'a hasta göçü başlattı

Bölgede yaşanan olaylardan dolayı yaklaşık 120 bin hastanın Batman'a gelerek, Bölge Devlet Hastanesinde tedavi gördüğü belirtildi.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2015 Salı 10:00
Yaşanan olaylar Batman'a hasta göçü başlattı

Batman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Hakan Pamukçu, yaptığı açıklamada, bölgede yaşanan olaylar nedeniyle hasta sayılarının artığına dikkat çekti.

Bölge Devlet Hastanesi daha önce Batman’a hitap ederken, yaptığı çalışmalarla bölge illerine de hizmet vermeye başladı.

Bölge Devlet Hastanesi olarak yıllık yaklaşık bir buçuk milyona yakın hastaya baktıklarını söyleyen Batman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Hakan Pamukçu, son aylarda bölgede yaşanan olaylardan dolayı il dışından yaklaşık 120 bin hastanın tedavisini yaptıklarını belirtti.

Pamukçu, “Bölge Devlet Hastanesi, 200 uzman hekimle Batman başta olmak üzere Siirt, Şırnak, Bitlis, Muş ve Diyarbakır’ın bir bölgesinden gelen hastalara hizmet vermektedir. Son zamanlarda yaşan toplumsal olaylar nedeniyle il ve ilçelerimizdeki nüfus hareketliliğiyle birlikte Bölge Devlet Hastanemize hasta başvuru sayısı çok fazla arttı. Hastane olarak ilk 9 ay içerisinde dışarıdan bize gelen 120 bin hastayı muayene ettik. Bunlardan yaklaşık 2 bin hastayı yine Bölge Devlet Hastanemizde ameliyat edip, gerekli hizmetleri verdik.” diye konuştu.

Bölge Devlet Hastanesi’nde kaliteli hizmet verebilmek için çalışmalarının sürekli devam ettiğini sözlerine ekleyen Pamukçu, “Bölge Devlet Hastanemizde 22 yataklı, üçüncü basamak modern bir yoğun bakım servisi oluşturuldu. Bunun dışında hastaların kaldığı odaların daha verimli hale gelmesi için yenileme faaliyetimiz hızla devam ediyor. Hastanemizde nükleer tıp merkezinin kurulması için çalışmamız devam etmektedir. Batman ve bölge halkına kaliteli bir sağlık hizmeti sunabilmek için elimizden gelen tüm gayreti sarf ediyoruz.” dedi. (M. Fatih Akgül-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Olan yine Şanlıurfalılara oluyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com