Advert
Advert

"Yaşama Yol Ver Projesi"

Mardin'de, Sağlık Bakanlığının hayata geçirdiği "Yaşama Yol Ver" projesinin ilk adımı atıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından 112 Acil Servis hattında farkındalık oluşturmak amacıyla başlatılan “Yaşama Yol Ver” projesinin tanıtımı için Mardin İl Sağlık Müdürlüğü harekete geçti.

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü, sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin artırılmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında acil sağlık hizmetlerinin sunumunda 112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi amacıyla başlatılan “Yaşama Yol Ver” kampanyası ile ilgili bir toplantı düzenledi.

Mardin Sağlık Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıda, proje hakkında Mardin İl Emniyet Müdürlüğü, Mardin Kamu Hastaneler Birliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi, Artuklu Belediyesi ve Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri bilgilendirdi.   

Toplantı sonrası açıklama yapan Mardin İl Sağlık Müdürü Mehmet Derviş, 112 Çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansların geçiş önceliğine özen gösterilmesinin artırılması amacıyla "Yaşama Yol Ver" kampanyası kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenlediklerini, yardın ise halkı bilgilendirmek amacıyla stant açacaklarını belirtti. (M. Salih Keskin – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
AGD Başkanından Büyük Kudüs Mitingine Davet
AGD Başkanından Büyük Kudüs Mitingine Davet
Bölgeden neler oluyor? Genelkurmay Başkanı’ndan Vali Erin’e Ziyaret
Bölgeden neler oluyor? Genelkurmay Başkanı’ndan Vali Erin’e Ziyaret