Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık "Yaşama Yol Ver Projesi"

"Yaşama Yol Ver Projesi"

Mardin'de, Sağlık Bakanlığının hayata geçirdiği "Yaşama Yol Ver" projesinin ilk adımı atıldı.

Giriş Tarihi: 20 Kasım 2015 Cuma 14:59

Sağlık Bakanlığı tarafından 112 Acil Servis hattında farkındalık oluşturmak amacıyla başlatılan “Yaşama Yol Ver” projesinin tanıtımı için Mardin İl Sağlık Müdürlüğü harekete geçti.

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü, sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin artırılmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında acil sağlık hizmetlerinin sunumunda 112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi amacıyla başlatılan “Yaşama Yol Ver” kampanyası ile ilgili bir toplantı düzenledi.

Mardin Sağlık Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıda, proje hakkında Mardin İl Emniyet Müdürlüğü, Mardin Kamu Hastaneler Birliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi, Artuklu Belediyesi ve Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri bilgilendirdi.   

Toplantı sonrası açıklama yapan Mardin İl Sağlık Müdürü Mehmet Derviş, 112 Çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansların geçiş önceliğine özen gösterilmesinin artırılması amacıyla "Yaşama Yol Ver" kampanyası kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenlediklerini, yardın ise halkı bilgilendirmek amacıyla stant açacaklarını belirtti. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com