Reklamı Geç
Advert
Advert

Yasakçı kafa yeniden hortladı

Kayseri Atatürk Kız Teknik Meslek Lisesi'ndeki depremzede öğrenciler ile Merkez İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin başörtüsü krizi yaşandığı iddia edildi.

Yasakçı kafa yeniden hortladı
Yasakçı kafa yeniden hortladı
Mazlumder'den yapılan yazılı açıklamada Kayseri Atatürk Kız Teknik Meslek Lisesi'ndeki depremzede öğrenciler ile Merkez İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin başörtüsü krizi yaşandığı iddia edildi.
Mazlumder, açıklamasında, Kayseri Atatürk Kız Teknik Meslek Lisesi'nde başörtülü olduğu için derslere alınmayan depremzede öğrencilerin baskılara dayanamayarak Açık Öğretim Lisesi öğrenimini bıraktığını ve Merkez İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin Milli Güvenlik dersinde başörtülü oldukları gerekçesiyle derse alınmadığını öne sürdü.
Mazlumder yaptığı yazılı açıklamada, Merkez İmam Hatip Lisesi'nde Milli Güvenlik derslerine giren Binbaşı'nın başörtülü oldukları gerekçesiyle kız öğrencileri derse almadığı iddiasına yer verdi. Açıklamadaki iddialar şu şekilde: “Velilerden gelen tepkiler üzerine okul yetkilileri böyle bir olayın olduğunu ve kız öğrencilerin derslere girmediğini söylediler. 2600 öğrencinin eğitim gördüğü okulda derslerine giremeyen öğrencilerin ders kayıtlarında “yok” yazıldıklarını bildiren ve bu durumdan rahatsız olan veliler, kızlarının Milli Güvenlik dersine giremedikleri için dersten başarısız sayılma korkusu yaşadıklarını ve bu nedenle kızlarının psikolojisinin bozulduğunu belirttiler. Binbaşı'nın öğrencilere 'Bana hocam değil, komutanım deyin!' dediği öğrenildi.”
Mazlumder Kayseri Şube Başkan Vekili Ahmet Taş konuyla ilgili olarak, Mili Güvenlik derslerine tarih öğretmenlerinin girmesi gerektiği yönünde açıklama bulundu. Taş “ Atanamayan öğretmenlerin tamamı gençlerden oluşuyor ve görev aşkıyla yanıyor. Biz bunları okullara almayıp, resmi üniformalı subayları derslere öğretmen olarak alıyoruz. Yanlışlık burada başlıyor. Biz söz konusu subayı değil, uygulamayı eleştiriyoruz. Kışlada görevli biri okulda yer aldığında pedogoji eksikliğinden dolayı uyum sağlayamıyor. Askeri kurumlar tabii ki önemli; ama herkes kendi görevini yapmalı. Onca tarih öğretmeni boşta gezip atama beklerken resmi görevlilerin milli güvenlik derslerine girmesi ve derse girdiği okullarda kendi kurumlarının ön şartlarını dayatması kabul edilebilir bir durum değil” dedi.
Öğrencilerin mağduriyetinin giderilmesi gerektiğini söyleyen Taş, Mili Eğitim bakanı Ömer Dinçer'e Milli Güvenlik derslerinin tarih öğretmenleri tarafından verilmesi çağrısında bulundu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SABIR ETKİNLİKLERİ 3 DİLDE DUA İLE BAŞLADI
SABIR ETKİNLİKLERİ 3 DİLDE DUA İLE BAŞLADI
Vatandaşların şikayetleri Haliliye Belediyesini Harekete Geçirdi
Vatandaşların şikayetleri Haliliye Belediyesini Harekete Geçirdi