Advert
Advert
Advert

Yasağın ardından Nusaybin

Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lilerin kurduğu barikatlarla açtıkları hendekler nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla birlikte yaşanan tahribat gün yüzüne çıktı.

Yasağın ardından Nusaybin
Yasağın ardından Nusaybin

Nusaybin Kaymakamlığı tarafından Abdulkadir Paşa, Fırat, Dicle ve Yenişehir Mahallelerinde 6 Aralık’ta alınan sokağa çıkma yasağı 9 Aralık saat: 17.00’de kaldırıldı. Yasağın kaldırılmasından sonra çatışmanın boyutu ve tahribat ortaya çıktı.

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı mahallelerde yaşanan çatışmanın şiddeti mermi izlerinden okunurken elektrik tellerinin koptuğu ve su şebekelerinin patladığı görüldü.

Yasak süresince şiddetli çatışmalar yaşandı. Çatışmalar sırasında, PKK’liler tarafından tuzaklanan birçok el yapımı patlayıcı da imha edildi. Patlayıcıların imhası sırasında çevredeki birçok ev ve işyeri zarar gördü.

Mardin Valiliği, çatışmalarda 7 PKK’linin öldürüldüğünü açıkladı.  Yaralı olarak hastaneye kaldırılan ve kimlikleri henüz tespit edilemeyen 3 kişinin daha hayatını kaybettiği öğrenildi.

Evlerinden günler sonra dışarı çıkabilenler temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabilmek için açık işyerlerine akın etti. Çocuklar ise enkaz arasından oyun oynadıkları görüldü.

Öte yandan, ilçedeki hendek ve barikatların tamamen kaldırılmadığı görüldü. (M. Salih Keskin - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!