Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem YAŞ toplantısı sonrası Genelkurmay'dan Rusya açıklaması

YAŞ toplantısı sonrası Genelkurmay'dan Rusya açıklaması

YAŞ toplantısı sonrası Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde, YAŞ Olağan Toplantısına ilişkin açıklama yapıldı.

Giriş Tarihi: 26 Kasım 2015 Perşembe 22:56
YAŞ toplantısı sonrası Genelkurmay'dan Rusya açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, 'Rusya ile diplomatik ve askeri kanallar açık tutulmalı' ifadeleri kullanıldı.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Olağan Toplantısı sonrasında yapılan açıklamada, toplantıda son dönemde Suriye hududunda yaşanan gelişmelerin ele alındığı, bu bağlamda Rusya Federasyonu ile diplomatik ve askeri diyalog kanallarının açık tutularak, iki ülkenin silahlı kuvvetleri arasında arzu edilmeyen yeni durumların yaşanmasına engel olacak tedbirlerin alınmasının uygun olacağının değerlendirildiği bildirildi.

Yaş sonrası Rusya açıklaması

 Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında, Genelkurmay Başkanlığı Karargahında yapılan toplantıda, Türk Silahlı Kuvvetlerinin "Ana Program ve Hedefleri, Harekata Hazırlık Durumu, Teröristle Mücadele, Karadeniz ve Doğu Akdeniz Deniz Alanlarına Yönelik Güvenlik Değerlendirmesi ve Hudut Güvenliği" konularında yapılan faaliyetlerle alınan tedbirlerin görüşüldüğü belirtilen açıklamada, personel ve lojistik konuları ile "TSK-2033 Yeniden Yapılanma Faaliyetleri" hakkında bilgi sunulduğu ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, "Son dönemde Suriye hududunda yaşanan gelişmeler ele alınmış, bu bağlamda komşumuz Rusya Federasyonu ile diplomatik ve askeri diyalog kanallarının açık tutularak, iki ülke silahlı kuvvetleri arasında arzu edilmeyen yeni durumların yaşanmasına engel olacak tedbirlerin alınmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir" ifadesine yer verildi.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YAŞ toplantısı sonrasında Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyelerine yemek verdi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki basına kapalı yemek, yaklaşık bir saat sürdü. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com