Advert
Advert
Advert

YAŞ toplantısı sonrası Genelkurmay'dan Rusya açıklaması

YAŞ toplantısı sonrası Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde, YAŞ Olağan Toplantısına ilişkin açıklama yapıldı.

YAŞ toplantısı sonrası Genelkurmay'dan Rusya açıklaması
YAŞ toplantısı sonrası Genelkurmay'dan Rusya açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, 'Rusya ile diplomatik ve askeri kanallar açık tutulmalı' ifadeleri kullanıldı.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Olağan Toplantısı sonrasında yapılan açıklamada, toplantıda son dönemde Suriye hududunda yaşanan gelişmelerin ele alındığı, bu bağlamda Rusya Federasyonu ile diplomatik ve askeri diyalog kanallarının açık tutularak, iki ülkenin silahlı kuvvetleri arasında arzu edilmeyen yeni durumların yaşanmasına engel olacak tedbirlerin alınmasının uygun olacağının değerlendirildiği bildirildi.

Yaş sonrası Rusya açıklaması

 Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında, Genelkurmay Başkanlığı Karargahında yapılan toplantıda, Türk Silahlı Kuvvetlerinin "Ana Program ve Hedefleri, Harekata Hazırlık Durumu, Teröristle Mücadele, Karadeniz ve Doğu Akdeniz Deniz Alanlarına Yönelik Güvenlik Değerlendirmesi ve Hudut Güvenliği" konularında yapılan faaliyetlerle alınan tedbirlerin görüşüldüğü belirtilen açıklamada, personel ve lojistik konuları ile "TSK-2033 Yeniden Yapılanma Faaliyetleri" hakkında bilgi sunulduğu ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, "Son dönemde Suriye hududunda yaşanan gelişmeler ele alınmış, bu bağlamda komşumuz Rusya Federasyonu ile diplomatik ve askeri diyalog kanallarının açık tutularak, iki ülke silahlı kuvvetleri arasında arzu edilmeyen yeni durumların yaşanmasına engel olacak tedbirlerin alınmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir" ifadesine yer verildi.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YAŞ toplantısı sonrasında Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyelerine yemek verdi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki basına kapalı yemek, yaklaşık bir saat sürdü. 

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle