Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Yarın Hicri yılbaşı

Yarın Hicri yılbaşı

Hz. Muhammed (sav)'in Mekke'den Medine'ye hicreti ile başlayan Hicri takvimin başlangıcı olan 1 Muharrem, Müslümanlar arasında Hicri yılbaşı olarak, yarın çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Giriş Tarihi: 24 Ekim 2014 Cuma 09:50
Yarın Hicri yılbaşı

 Hicri takvimin başlangıcı olarak esas alınan Hz. Muhammed (sav)’in Mekke’den Medine’ye Hicretinin yıldönümü  olan Muharrem ayının ilk günü,  Hicri Yılbaşı olarak,  yarın Müslümanlar arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Hicri yılbaşı etkinlikleri kapsamında, Müslümanlar  kendi aralarında Hicri yılbaşını tebrik mesajları paylaşırken, Hz. Muhammed (sav)’in Mekke’den Medine’ye Hicreti ile ilgili yapılacak çeşitli etkinliklere  de katılacaklar.

Muharrem ayı Hicri takvim’in başlangıcı olmasının yanında, bu ayın başında, ortasında ve sonunda tutulacak orucun çok faziletli olduğu Peygamber Efendimiz’in (sav) birçok hadisinde yer almaktadır. Dolayısıyla yeni bir Hicri yılı oruçla karşılamak için, yarınki Muharrem ayının ilk gününde oruç  tutmak, Müslümanlara büyük sevap kazandıracak.

Muharrem ayı barındırdığı Aşure günü dolayısıyla da, Müslümanlar için büyük önem arz etmektedir. İslam tarihinde Aşure gününde  yaşanan bir çok güzelliğin yanında, bu ayda cereyan eden Kerbela faciasında Hz. Hüseyin’in katledilmesi ve Ehl-i Beyt’e yaşatılan eziyetler, hala  Müslümanları hüzünlendirmekte…  

Bu vesileyle İlke Haber Ajansı olarak, Hicri yılbaşını tebrik eder, İslam coğrafyasında cereyan eden   İslam’a ve Müslümanlara yönelik saldırı ve zulümlerin son bulmasına ve Müslümanların yek vücut halinde küfre karşı Vahdetine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederiz.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com