Advert
Advert
Advert

Yargıtay kararı bozdu! Ses Kaydı Varsa Delildir

TFF, Gazişehir FK ve oyuncularının yaptığı şike ve teşvik primi konusunda delillerin hukuka uygun elde edilmediği gerekçesiyle ceza vermedi!

Yargıtay kararı bozdu! Ses Kaydı Varsa Delildir
Yargıtay kararı bozdu! Ses Kaydı Varsa Delildir admin
ŞANLIURFA- TFF,şike sonucu TFF 1.Lig’den düşürülen Şanlıurfaspor’un ,Gazişehir FK ve oyuncularının yaptığı şike ve teşvik primi konusundaki ses kaydı dlillerini hukuka uygun bulmayarak bir skandala imza attı.
 
YARGITAY SES KAYDI VARSA DELİLDİR
Kocasının hakaret ve tehditlerini kaydeden kadın, mahkemeye başvurdu. Delil olarak sunulan kayıtları “Hukuka aykırı” diyerek reddeden mahkemenin kararını bozan Yargıtay, ani gelişen hallerde kaydın hukuka uygun olduğuna hükmetti.
 
Yargıtay’ın içtihat oluşturan kararına konu olay; 2013 yılında Manisa’nın Selendi İlçesi’nde yaşandı. İlişkileri bozulan S.P. ile D.P. çifti tartışmaya başladı. Eşinin hakaret ve tehditlerinden bunalan ancak bunu ispat edemeyen D.P., bir gece tartışma sırasında eşinin hakaret ve tehdit içeren sözlerini cep telefonuna kaydetti.
 
Benzer birçok dava için emsal teşkil edecek olan karar sonrası S.P. yeniden yargılanmasına karar verdi.Yargıtay ses kayıtlarını delil olarak kabul etti.Ancak Türkiye Futbol Federasyonu Şanlıurfaspor’un elde ettiği şike ses kayıtlarını hukuka uygun bulmadı ve şikenin olmadığına hükmetti.Yargıtayın bile kabul ettiği ses kaydının TFF tarafından kabul edilmemesi ise TFF’nin hukuk tanımazlığı gerçeğini ortaya koyuyor.
(RUHA HABER AJANSI)
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır