Advert
Advert
Advert

Yargıçlar Şanlıurfa'da buluştu

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkan Vekili Metin Yandırmaz, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Yılmaz Akçil, hâkimler ve savcılar Şanlıurfa’da buluştu.

Yargıçlar Şanlıurfa'da buluştu
Yargıçlar Şanlıurfa'da buluştu

Açılış konuşmasını yapan Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, geçtiğimiz günlerde terör saldırısıyla hayatını kaybeden Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı anarak Allah’tan rahmet diledi. Başsavcı Kuş, adaletin sağlanmış olmasından ziyade; adaletin etkin, verimli, isabetli ve hızlı sağlanmış olmasının önemli olduğunu kaydetti.

 

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkan Vekili Metin Yandırmaz da yaptığı konuşmada; şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz’a rahmet dileyerek, yapılan saldırıyı HSYK olarak şiddetle kınadıklarını belirtti. Yapılan saldırının Türk Milletine ve Cumhuriyetine yapılmış bir saldırı olduğunu sözlerine ekleyen Yandırmaz, saldırıyı düzenleyenlerin asla hain emellerine ulaşamayacaklarını dile getirdi.

 

Yapılan konuşmaların ardından programa ara verildi. Aranın ardındansa Adalet Bakanlığı Avrupa Birliği Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Selami Turabi tarafından “Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmeleri Işığında Etkili Soruşturmanın Genel İlkeleri” konulu sunum gerçekleştirildi. Seminerin, 19 Nisan tarihine kadar süreceği bildirildi.

 

                Vali İzzettin Küçük, seminerin açılış programının ardından Etkili Soruşturma Teknikleri seminerine katılmak üzere Şanlıurfa’ya gelen HSYK Başkan Vekili Metin Yandırmaz ve beraberindekileri makamında kabul etti. Vali Küçük misafirleriyle makamında bir süre görüşerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vali Küçük daha sonra misafirlerine teşekkür ederek onları kapıda uğurladı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu