Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Yargıçlar Şanlıurfa'da buluştu

Yargıçlar Şanlıurfa'da buluştu

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkan Vekili Metin Yandırmaz, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Yılmaz Akçil, hâkimler ve savcılar Şanlıurfa’da buluştu.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2015 Cuma 18:18
Yargıçlar Şanlıurfa'da buluştu

Açılış konuşmasını yapan Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, geçtiğimiz günlerde terör saldırısıyla hayatını kaybeden Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı anarak Allah’tan rahmet diledi. Başsavcı Kuş, adaletin sağlanmış olmasından ziyade; adaletin etkin, verimli, isabetli ve hızlı sağlanmış olmasının önemli olduğunu kaydetti.

 

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkan Vekili Metin Yandırmaz da yaptığı konuşmada; şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz’a rahmet dileyerek, yapılan saldırıyı HSYK olarak şiddetle kınadıklarını belirtti. Yapılan saldırının Türk Milletine ve Cumhuriyetine yapılmış bir saldırı olduğunu sözlerine ekleyen Yandırmaz, saldırıyı düzenleyenlerin asla hain emellerine ulaşamayacaklarını dile getirdi.

 

Yapılan konuşmaların ardından programa ara verildi. Aranın ardındansa Adalet Bakanlığı Avrupa Birliği Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Selami Turabi tarafından “Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmeleri Işığında Etkili Soruşturmanın Genel İlkeleri” konulu sunum gerçekleştirildi. Seminerin, 19 Nisan tarihine kadar süreceği bildirildi.

 

                Vali İzzettin Küçük, seminerin açılış programının ardından Etkili Soruşturma Teknikleri seminerine katılmak üzere Şanlıurfa’ya gelen HSYK Başkan Vekili Metin Yandırmaz ve beraberindekileri makamında kabul etti. Vali Küçük misafirleriyle makamında bir süre görüşerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vali Küçük daha sonra misafirlerine teşekkür ederek onları kapıda uğurladı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com