Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Yardımcı, Harran Ovası Yüzey Araştırması adlı dev eserini hediye etti

Yardımcı, Harran Ovası Yüzey Araştırması adlı dev eserini hediye etti

Devletin çeşitli kademelerinde üst düzeyde görev alan ve Başbakanlık Müşavirliği’nden sonra emekliye ayrılan Dr.Nurettin Yardımcı, 2004 yılında hazırladığı “Harran Ovası Yüzey Araştırması” adlı dev eserini İstanbul’daki Şanlıurfalılar Derneği’ne hediye etti.

Giriş Tarihi: 11 Şubat 2013 Pazartesi 13:57
Yardımcı, Harran Ovası Yüzey Araştırması adlı dev eserini hediye etti

İşadamı Azmi Akbıyık’ın, Hacı Bozanoğulları’nın İncirli’deki yerlerinde organize ettiği yemekte hemşerileriyle buluşan Yardımcı, yanında getirdiği ve her biri 398 sayfadan oluşan iki eserini Şanlıurfalılar Derneği Başkanı Durak Parlakçı’ya teslim etti.

Uzun süren bir hazırlık döneminden sonra bu kitabın ortaya çıktığını belirten Dr.Yardımcı, kitabın sunuş bölümünde şöyle diyor: “Ekonomik kaynakları, stratejik konumu ve doğal şartları, Anadolu’ya önemli özellikler kazandırmıştır. İnsanoğlu günümüzden 900 000 yıl önce bu verimli topraklarda yaşamaya başlamış, doğanın kendisine verdiği nimetlerden yararlanmıştır. Paleolitik Çarlardan beri uzun bir geçmişe sahip, eski yerleşim yerlerinden biri olan Harran Ovası, henüz sistemli bir şekilde araştırılmamıştı. Harran, Akçakale ve Mesudiye ilçelerini de kapsayan Harran Ovası yüzey araştırmaları ile bölge incelenmiş ve 208 eski yerleşim yeri tespit edilerek değerlendirilmiştir.”

Müslüm Aktürk / www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa Valiliği derneklerle toplantı yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com